rum.perhegrigh.ru

Virtuoz pelicanul

Acest alb Pelican de mai multe ori aruncat cu maiestrie în aer și somn prins perfect cu ciocul lui imens. Rybin a aterizat exact în cioc de pasăre, ca o minge într-un coș de baschet.

virtuoz pelicanul

Foto: John Dykstra

Această serie de fotografii minunat a reușit să facă în vârstă de 59 de ani, american faunei sălbatice fotograful John Dykstra (John Dykstra) a ajuns la lac Marsh (Marsh Lake), că în Canada.

Potrivit fotografului, el a fost incredibil de norocos că el a fost la locul potrivit la momentul potrivit. - Bieții som de mai multe ori „zburat“ în aer, înainte de a fi fost înghițit de pelicanul foame, - spune John Dykstra. - Deci, pasărea a fost mult mai ușor de înghițit un pește destul de mare.

virtuoz pelicanul

- Văzând plutind pe lacul pelicani roz, m-am ascuns și am așteptat momentul potrivit. Și, în curând, a venit momentul ... Am fost fericit că am ieșit de fotografii excelente. Nu de multe ori se vedea ca, - împărtășește impresiile sale de fotograf.

- Cred că somnul în aceste momente nu au cunoscut cea mai placuta experienta. Dar totuși vreau să plătească tribut la abilitatea păsării în sine, care este sigur pentru a face față cu un somn destul de ciudate. Toate reale, ca întotdeauna - cel mai bun om câștiga!



virtuoz pelicanul

Se hrănește cu pelicanul roz, de fapt, la fel ca și pelicanii, peștele. Interesant, marele pește până la 90% din hrana, iar restul de 10% - un pește mic. Cererea zilnică de hrană a acestei păsări - 1000-1300 grame (2-4 pesti mari).

Pelicanii nu se arunca cu capul de pește, au scufundat gât sau numai partea din față a corpului. Le place să pescuiască împreună, adaptându-l la mal, cu aripi de mult aripile sale pe apă, creând o mulțime de zgomot. Pelicanii Hunt doar o perioadă scurtă de timp (în dimineața).

virtuoz pelicanul

Marsh Lake - o locație excelentă, care se află în cursul superior al râului Yukon în partea de nord-est a Trecătoarea Chilkoot. Se crede că, odată cu lacul Marsh ia începutul celebrului râului Yukon. În aceste locuri, pelicani cuibărit roz (lat. Pelecanus onocrotalus).

Și în fiecare primăvară, la sfârșitul lunii aprilie și mai pe lacul Marsh a avut loc o adevărată sărbătoare de lebede. Aici trompetistul lebădă opri în timpul migrației (lat. Cygnus buccinator) Și tundră lebada (lat. Cygnus columbianus). În America de Nord, pelicanul alb este protejat de organizația faunei sălbatice federale.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Sigiliul virtuozSigiliul virtuoz
Vidrele de mare de la grădina zoologică punct de sfidare grădina zoologicăVidrele de mare de la grădina zoologică punct de sfidare grădina zoologică
Perfect împușcat fotograf scoțian KingfisherPerfect împușcat fotograf scoțian Kingfisher
Gibon mustăți KidGibon mustăți Kid
Fox curios și fotografulFox curios și fotograful
Magar si pelicanulMagar si pelicanul
Kingfishers - pescarii excelenteKingfishers - pescarii excelente
Cele mai mari pasari AnverguraCele mai mari pasari Anvergura
Culoare specială la ovineCuloare specială la ovine
Dolphin jucător de baschet!Dolphin jucător de baschet!
» » » Virtuoz pelicanul
© 2021 rum.perhegrigh.ru