rum.perhegrigh.ru

Perfect împușcat fotograf scoțian Kingfisher

În scopul de a obține o fotografie a unui pescăruș, care intră în mod ideal apa, Scottish Wildlife fotografie MakFedenu Alan (Alan McFadyen) a trebuit să-și petreacă șase ani. Un om a venit la acelasi loc de mai multe ori pe săptămână, care în medie aproximativ 100 de zile pe an, în cazul în care fotografiat insistent păsări de scufundare.

Perfect împușcat fotograf scoțian Kingfisher

Foto: Alan McFadyen / Kirkcudbright, Scoția

A fost numai după fotograf 720.000 fotografii pacient și persistente a reușit să facă o scufundare perfectă împușcat pescăruș. Potrivit lui Alan, cadrul, pe care a dedicat memoriei bunicului său, a fost cel mai bun din cariera sa.

Perfect împușcat fotograf scoțian Kingfisher

Fotografia arată pasărea taie suprafața apei fără stropire. - Doar intrarea perfectă în apă, - spune în vârstă de 46 de ani, dl Macfadyen. - Dragostea din sălbăticie am insuflat în bunicul meu Robert Murray (Robert Murray). Acum patruzeci de ani, când aveam doar șase ani, el ma dus la lac, pe malul kingfishers cuibărit. Deci, prima dată când am văzut aceste scafandri mari.

Perfect împușcat fotograf scoțian Kingfisher

- Când am crescut și a devenit un fotograf, apoi a călătorit pe același lac pentru a capta în cele din urmă frumusețea și virtuozitatea acestor păsări mici. Chiar am vrut să captureze momentul Kingfisher în apă, o suprafață de tăiere în oglindă a unui lac, fără o singură explozie, și pentru că am avut de a face aproximativ 600 de fotografii pe zi, timp de 6 ani.

Perfect împușcat fotograf scoțian Kingfisher



Perfect împușcat fotograf scoțian Kingfisher

- Dar numai un singur cadru a dovedit modul în care am vrut. Nu a fost ușor ... pentru tot timpul nu m-am simțit rău pentru timpul acordat. Iubesc natura si iubesc meseria mea. De fapt, eu sunt foarte mândru să fie în măsură să pună în aplicare planul său, - a recunoscut ediție Alan Macfadyen engleză Daily Mail.

Perfect împușcat fotograf scoțian Kingfisher

Perfect împușcat fotograf scoțian Kingfisher

- Amintindu-un moment în care suntem cu bunicul său a venit la lac și petrece ore uitam pescarusii preying, înțeleg că asta e, atunci când m-am îndrăgostit de aceste păsări, și asta când m-am născut visul de a deveni un fotograf de animale sălbatice, pentru a arăta oamenilor toată frumusețea acestor pescari inteligent.

Perfect împușcat fotograf scoțian Kingfisher

Această serie de fotografii realizate de lac în apropierea orașului Kirkcudbright (Kirkcudbright), care este situat în partea de sud a Scoției, la 6 mile de coasta Marea Irlandei. Alan Macfadyen speră că în vârstă de 8 ani, fiul său Leighton va urma pe urmele lui, și, la fel cum i-ar plăcea animale sălbatice.

Perfect împușcat fotograf scoțian Kingfisher

Foto: Alan McFadyen / Kirkcudbright, Scoția
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Pescărușul și pescarPescărușul și pescar
Portrete Expresiv de câini de la Elke VogelsangPortrete Expresiv de câini de la Elke Vogelsang
Fotograf macacFotograf macac
Regele de pescuitRegele de pescuit
Întoarcere pescărușÎntoarcere pescăruș
Kingfishers - pescarii excelenteKingfishers - pescarii excelente
Familia veveriță în QuebecFamilia veveriță în Quebec
În adâncurile Noua Zeelandă a prins un amfipode gigantÎn adâncurile Noua Zeelandă a prins un amfipode gigant
Great Gray Owl de fotograf ceh Jiri MichalGreat Gray Owl de fotograf ceh Jiri Michal
Concurs de fotografie amatori despre sălbăticieConcurs de fotografie amatori despre sălbăticie
» » » Perfect împușcat fotograf scoțian Kingfisher
© 2021 rum.perhegrigh.ru