rum.perhegrigh.ru

Urangutan copil drăguț la grădina zoologică din Tokyo

Fotograf Hiroe Minakuchi (Hiroya Minakuchi) a venit la Zoo Tama (Tama Zoologică), la Tokyo, de la Yokohama pentru a face fotografii cu animalele care trăiesc aici. El a reușit să capteze minunat și licitație momentul relației dintre vițel borneyskogo urangutan și mama lui.

urangutan copil drăguț din Tokyo Zoo

Foto: Hiroya Minakuchi / Tama Zoological Park din Tokyo

copil de 18 luni-vechi, apăsând ușor împotriva mamei în vârstă de 12 ani, musca nasul, și apoi a început să se joace cu alimente. Potrivit fotografului, el nu a putut cere o șansă mai bună.

- Am fost foarte norocos că am fost în locul potrivit la momentul potrivit, - spune japonezii. - E atât de interesant pentru a vedea relația dintre mamă și puiul ei. Micul urangutan este doar la vârsta când el începe să exploreze lumea din jurul lui, dar, în același timp, el nu este încă gata să se îndepărteze departe de mama.

- În ciuda faptului că Young a fost mananca ocupat, el a luat încă un moment pentru a arăta afecțiunea față de mama sa - spune în vârstă de 60 de ani, dl Minakuchi. - Pat cu tandrețe ei îmbrățișat și nu distrage atenția de joc în același timp.

urangutan copil drăguț din Tokyo Zoo



- A mușcat de pe o frunză mare și să înceapă să le mănânce numai după destul de ei o multime. Chiar am vrut să prind momentele cele mai neobișnuite pentru a prinde grimase cele mai amuzante puțin urangutan. Sper ca prin fotografiile mele vor fi, de asemenea, posibilitatea de a vedea curiozitate și uimire publicului pe fața copilului.

Este demn de remarcat faptul că Hiroe Minakuchi este una dintre cele mai de succes fotograf faunei sălbatice din Japonia. El a angajat în fotografie timp de peste 30 de ani. O mare parte din munca lui se face în Arctica și Antarctica, dar, de asemenea, multe proiecte desfășurate în Asia și America de Sud, în cazul în care el a fost în ultimii ani.

urangutan copil drăguț din Tokyo Zoo

- Pentru urangutanii, mă simt o anumită afecțiune, - spune corespondent fotograf japonez al ediției britanice a Daily Mail. - Cum se poate să nu te iubesc aceste creaturi fascinante?! Sunt atât de mult ca noi! Ultimele mele fotografii ale urangutani au fost făcute în Twycross Zoo (Twycross Zoo), în județul Leicestershire (Marea Britanie).

urangutan copil drăguț din Tokyo Zoo

Am reușit să captureze un mic copil urangutan giugiulindu-se la mama sa la scurt timp după nașterea sa. Acest copil a fost născut în cadrul programului de creștere european pentru speciile pe cale de dispariție rare, al căror număr în sălbăticie este redus drastic.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
În Dickerson Zoo copil născut girafăÎn Dickerson Zoo copil născut girafă
Balena albă în sine a îmbunătățit joculBalena albă în sine a îmbunătățit jocul
În Warwickshire în femelă urangutan născut copilulÎn Warwickshire în femelă urangutan născut copilul
Puiul de urangutan Gladys porter grădină zoologicăPuiul de urangutan Gladys porter grădină zoologică
Pui de urangutan de la Atlanta un aniPui de urangutan de la Atlanta un ani
Dragostea maternăDragostea maternă
Doar norocosDoar norocos
Brookfield grădină zoologică de sex feminin gorilă născut copiiBrookfield grădină zoologică de sex feminin gorilă născut copii
Pui de urangutan pe nume Rick mutat în AngliaPui de urangutan pe nume Rick mutat în Anglia
Tapirchik a supraviețuit datorită personalului de la grădina zoologicăTapirchik a supraviețuit datorită personalului de la grădina zoologică
» » » Urangutan copil drăguț la grădina zoologică din Tokyo
© 2021 rum.perhegrigh.ru