rum.perhegrigh.ru

Kingfishers - pescarii excelente

fotograf german Manfred Delph (Manfred Delph) a petrecut toată ziua în parc Gyudensberg, care este nu departe de casa lui din Germania. Obiectul fotograf de observare a început pescarusii, care pe tot parcursul zilei angajate în ceea ce încercau să pescuiască într-un mic iaz.

Kingfishers - pescarii excelente

Kingfishers experimentat pescari și nu a plecat fără o captură ...

Este demn de remarcat faptul că peștele păsările au dovedit bine. Pe parcursul perioadei de timp pe care Manfred Delphi petrecut la lac, omul a cunoscut ca pescarusii capturate cel puțin 50 de pești mici mici!

„Uita-te cum pescarusii de pescuit în lac a fost o plăcere. Au zburat deasupra lacului și văzând prada subacvatice scufundat rapid. Deoarece iaz în parcul Gyudensberg superficial, am fost în stare să facă unele imagini subacvatice, care arată păsările smulge minnows cu ciocul ascuțit. Kingfishers pescari pur și simplu fantastic! „- vorbeste cu admiratie despre păsări Manfred Delphi.



Kingfishers - pescarii excelente

Kingfisher plonjează atât de repede în apă, care peștișori pur și simplu nu au timp pentru a reacționa și de a obține prins!

Interesant este faptul că kingfishers foarte păsări prudenți și să le fotografieze cu o astfel de distanță de aproape nu gestiona fiecare fotograf. Manfred Delphi a menționat că, înainte de a trece la păsărilor, el a stabilit la marginea apei unui mic cort culori de camuflaj. În ea, fotograful, și a petrecut toată ziua, astfel încât el a fost capabil să facă toate aceste imagini frumoase!

Kingfishers - pescarii excelente

Ziua această broască nu a reușit. Ea a devenit prada uneia dintre pescarusii ...

„Pe lângă acest mic lac puteți vedea întotdeauna o mulțime de pescarusi. Aici vânătoare păsărilor. " Lacul este alimentat de mai multe izvoare calde, astfel încât apa din ea nu se congela, chiar și în timpul iernii. Sunt foarte fericit că am fost în stare să facă toate aceste imagini. Ei bine, am prins o imagine cu o broască și a considerat că este cel mai bine împușcat mea „- a remarcat cu mândrie fotograf german.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Păsările de pradăPăsările de pradă
Regele de pescuitRegele de pescuit
Întoarcere pescărușÎntoarcere pescăruș
Păsările de pradăPăsările de pradă
La Helsinki, pescărușii „tăiat“ spațiuLa Helsinki, pescărușii „tăiat“ spațiu
Great Gray Owl de fotograf ceh Jiri MichalGreat Gray Owl de fotograf ceh Jiri Michal
Fotograf împotriva ursul!Fotograf împotriva ursul!
Vânătoare păsări marine în apropiere de Insulele ShetlandVânătoare păsări marine în apropiere de Insulele Shetland
Impas Reuniunea și negru cap GullImpas Reuniunea și negru cap Gull
Prinde în actulPrinde în actul
» » » Kingfishers - pescarii excelente
© 2021 rum.perhegrigh.ru