rum.perhegrigh.ru

Pinguin Adelie cu insula diavolului

Aceste imagini remarcabile luate de animale sălbatice fotograf Adam Gibbs (Adam Gibbs), pe Insula Diavolului, în Marea Weddell (Antarctica), a demonstrat o relație strânsă între doi pinguini Adélie.

Pinguinii Adelie cu Insula Diavolului

Foto: Adam Gibbs / Devil`s Insula

Adam a venit în Antarctica pentru a trage ghețarii, dar el nu se aștepta că va asista la această scenă atinge. Unul dintre pinguini au trebuit să fie făcut la fel de greu, pentru a ajunge la prietena lui, care era pe mal câteva sute de metri distanță.

Pinguinii Adelie cu Insula Diavolului

- La început am observat stând singur pe un pinguin iceberg, sau mai degrabă am văzut silueta lui. El a fost câteva sute de coasta, - spune Adam Gibbs. - Bird se uită la țărm, încercând să vadă în cazul în care prietena lui.

Pinguinii Adelie cu Insula Diavolului

- Mi-am amintit acest pinguin pinguin Monty de Crăciun companie reclama John Lewis. băiat tearjerker Sam și prietenul său, un pinguin Monti, într-un timp scurt, a devenit un hit pe YouTube și a colectat mai mult de 15 de milioane de vizualizări.

Pinguinii Adelie cu Insula Diavolului

- Această poveste este despre dragoste și prietenie mi-a amintit imediat, de îndată ce am văzut acest pinguin singuratic Adelie. Era la fel de real ca Monti. M-am uitat la el, și în melodia mea cap suna «Real Dragoste» John Lennon.



Pinguinii Adelie cu Insula Diavolului

- Pentru un timp, pinguinul stătea nemișcat. Capul lui a fost ridicat ridicat în sus. Se pare că a ridicat ochii spre cer, cu un motiv de ajutor. Dar, un moment mai târziu Monty meu a început să se miște rapid spre mal. Am dat seama că el a decis cu privire la alegerea unui prieten.

Pinguinii Adelie cu Insula Diavolului

- De asemenea, el a vrut. Și apoi, în cele din urmă, pasărea sa întâlnit. Erau fericiți! Au alergat și alunecă de-a lungul gheață, și apoi aruncat în apă. Adelie Penguins (lat. Pygoscelis adeliae) - una dintre cele mai comune specii de pinguini care trăiesc în Antarctica.

Pinguinii Adelie cu Insula Diavolului

Numele „Adele“ sa datorat exploratorul francez Dumont d'Urville (fr. Dumont d'Urville), Care le-a numit în onoarea soției sale Adele. Potrivit lui Gibbs Adam a ajuns la Insula Diavolului în British Columbia (Canada), vazut foarte impresionat de ea.

Pinguinii Adelie cu Insula Diavolului

- A fost o poveste foarte emoționantă care va rămâne în memoria mea pentru totdeauna! - a remarcat fotograf canadian.

Pinguinii Adelie cu Insula Diavolului

Foto: Adam Gibbs / Devil`s Insula
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Humboldt pinguin tipa de la Grădina Zoologică a orașului KansasHumboldt pinguin tipa de la Grădina Zoologică a orașului Kansas
Pinguini King - aproape ca oamenii!Pinguini King - aproape ca oamenii!
Kansas City Zoo deschis "Penguin Paradise"Kansas City Zoo deschis "Penguin Paradise"
În Anglia, am introdus o nouă generație de pinguiniÎn Anglia, am introdus o nouă generație de pinguini
Aceste sigilii Toothy, dar foarte prietenosAceste sigilii Toothy, dar foarte prietenos
Humboldt pui de pinguin din Germania ZooHumboldt pui de pinguin din Germania Zoo
Omaha Aquarium introdus Penguin pui crestateOmaha Aquarium introdus Penguin pui crestate
Penguin și urs polarPenguin și urs polar
Întâlnire cu sigilii de leopardÎntâlnire cu sigilii de leopard
Focilor-leopard duplicitarFocilor-leopard duplicitar
» » » Pinguin Adelie cu insula diavolului
© 2021 rum.perhegrigh.ru