rum.perhegrigh.ru

Dolphin jucător de baschet!

Unele fotografii uimitoare a reușit să facă în vârstă de 44 de ani Sergio Longhi intr-unul din dolphinariums Cuba. Eroul principal de fotografii a devenit delfin jucător de baschet!

Dolphin jucător de baschet!

Sergio Longhi a fost în Delfinariul datorită soției sale, Elisabeta, care a vrut să vadă aceste mamifere grațioase. Ca urmare, și Sergio și soția lui au fost foarte impresionat de ceea ce a văzut, pentru că nu toată lumea va fi capabil de a asista delfinul, aruncă pricepere mingea în cerc de baschet!

„Am știut că delfinii sunt capabile să execute cascadoriile cele mai incredibile, dar cum am așteptat. Dolphin joaca cu o minge, ca un jucător de baschet profesionist. La început, el a păstrat mult timp pe vârful nasului, care mi-a amintit de baschet detensioneaza pricepere mingea pe deget, și apoi l-au aruncat complet în ring „- spune cu admiratie Sergio Longhi.

Dolphin jucător de baschet!

Desigur, Sergio și Elizabeth a crezut că văd în delfini este destul de o serie de trucuri standard, (cum ar fi sărituri), dar acest lucru nu s-au oprit. Oțelul de reprezentare a evidenția rostogolește într-un inel de baschet. Dolphin ingenios a sărit din apă și într-un fel incredibil nou și din nou a aruncat mingea în ring, situat la o înălțime de aproape o jumătate de metru!

Dolphin jucător de baschet!

„Întotdeauna am iubit delfini. Este creaturi incredibil de inteligent! În timpul spectacolului, am fost doar uimit de ceea ce am văzut, așa că, uneori, uita pentru a face fotografii. Soția mea și am văzut nu doar salturi amețitoare, dansuri și alte trucuri, dar baschet în performanța delfinilor“, - spune într-un interviu cu Sergio Longhi Dailymail.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Flaybol - un joc interesant pentru câini activiFlaybol - un joc interesant pentru câini activi
Delfin albastru pește - o frunte abruptăDelfin albastru pește - o frunte abruptă
Virtuoz pelicanulVirtuoz pelicanul
Akara delfin (itany aequidens)Akara delfin (itany aequidens)
Descriere delfin acvariu de peșteDescriere delfin acvariu de pește
Hippo Înfuriat împotriva câinilor sălbaticiHippo Înfuriat împotriva câinilor sălbatici
O goana incredibil pentru un delfin ucigaș balenăO goana incredibil pentru un delfin ucigaș balenă
Alegerea o minge de hamster pentru degusAlegerea o minge de hamster pentru degus
Cașaloți a luat în familie delfinCașaloți a luat în familie delfin
Delfinii merită drepturile omuluiDelfinii merită drepturile omului
» » » Dolphin jucător de baschet!
© 2021 rum.perhegrigh.ru