rum.perhegrigh.ru

Heron pacient

În lumea păsărilor, probabil, răbdarea este una dintre principalele virtuți. Poate că pentru acest motiv, concretizată în imagini Heron a arătat un excelent exemplu de rezistenta, care deține cina aproape terminat în cioc.

Heron pacient

Dragonfly Careless atât de entuziast de dans și unul de altul, ei nu au observat, așa cum sa dovedit în fața unui Heron. pași de dans au fost atât de uimitoare încât o Heron foame a intrat involuntar în rândurile de spectatori. A fost la acel moment, ea a fost împușcat pe camera de animale sălbatice fotograful Steve Wheeler. Heron așezat pe o sucursală într-unul din parcurile din Texas, a fost ultimul admirator dansatori neglijent.

Heron pacient

Fotografii care prezintă evenimentele dramatice, spune: „Când am văzut pentru prima dată un Heron, este foarte fericit, pentru că este destul de păsări precaut, ingenios ascuns în iarbă gros de-a lungul marginea apei. Pentru tot timpul am fost doar de câteva ori pentru a satisface stârci. M-am întors repede lentila lui și am așteptat o lungă perioadă de timp, atunci când este momentul potrivit.



Heron pacient

Dintr-o dată, la obiectivul meu a primit două libelule de împerechere, care, fără să observe nimeni din jur, cu entuziasm flirtat unul cu celălalt. Ei au fost atât de pasionat de procesul care se apropie și mai aproape dovedit Heron cioc. " Probabil, acest lucru este un vis și arată ca o pasăre.

Heron pacient

Totul a luat sfârșit când ciocul lui Heron deschis și apucat de unul dintre libelulele de aripa din fața cioc - aruncare a fost extrem de rapid si de moarte exacte. Se pare ca a durat pentru totdeauna, dar computerul dezinteresată a arătat că această mică dramă este plecat în doar 43 de secunde.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Confruntarea cu șerpi și bâtlaniConfruntarea cu șerpi și bâtlani
Cina de pește într-un pelerinajCina de pește într-un pelerinaj
Gecko dansGecko dans
Oh, hai plimbare!Oh, hai plimbare!
Chameleon și un fluture - un duo neobișnuitChameleon și un fluture - un duo neobișnuit
Raccoons: copii, cum ar fi copiiRaccoons: copii, cum ar fi copii
Zambitoare bufniță hambarZambitoare bufniță hambar
Dă-mi crocodil !!!Dă-mi crocodil !!!
Veverite dans amuzant în NamibiaVeverite dans amuzant în Namibia
Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill DohertyVânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty
» » » Heron pacient
© 2021 rum.perhegrigh.ru