rum.perhegrigh.ru

Ochi pentru ochi

Prădător și pradă uita în ochii celuilalt - această fotografie neobișnuită a fost luată de fotograf Andrew Lee (Andrew Lee), a sosit în celebrul Regional Eldorado Park (El Dorado Regional Park), situat în Long Beach, California, Statele Unite, în special pentru a trage cormorani vanand păstrăv curcubeu.

Ochi pentru ochi

Andrew Lee / El Dorado Regional Park

Dar cormoranul a fost deosebit de spirit - a decis că nu ar trebui să se ostenească și se arunca cu capul de pește - ea sare în cioc. Și a funcționat! El a lăsat doar timp ciocul deschis, în timp ce un imens salt de pește mare din apă în sine.

Fotograful din Irvine a fost capabil de a capta întregul proces de vânătoare extraordinar - din momentul în așteptare până la ingerarea unui pește uriaș. - A fost impresionant! - spune corespondenții Andrew Solent News. - Cormoran a reușit să pescuiască păstrăv în aer, lacomie înghițirea întreg! Dar acest pește a fost de dimensiuni destul de mari! Se pare că era foarte foame.

Ochi pentru ochi



- Totul sa întâmplat destul de repede, dar, cu toate acestea, peștele a avut timp să se uite direct în ochii dușmanului său jurat, dar pentru a schimba cursul evenimentelor nu ar putea! L-am văzut mai târziu - având în vedere fotografiile deja existente. Am ajuns la El Dorado Parcul Regional pentru a trage cormorani sunt păstrăvul curcubeu hăituit. Ei în lac, la acest moment al anului - numărul nemerenoe! Dar pentru o astfel de lovitură de mare, n-am visat!

Ochi pentru ochi

Potrivit fotografului american, el a trebuit să se întindă pe teren, pentru a capta pe deplin de vânătoare moment. - Sa întâmplat să prind un moment rar, atunci când o coadă de pește la vârful atins apa, iar in acest moment se uită în ochii cormorani. O altă fracțiune de secundă și a reușit să fugă în apă. Se pare păstrăv capabil să scape de imens cormorani ciocul, dar nu - pasărea a fost mai repede!

Ochi pentru ochi

Lee Andrew a fost foarte fericit că el a fost capabil să facă astfel de fotografii de succes. - A fost un moment rar, care nu poate avea si nu se mai repete. Cu toate că în aceste imagini, și există o notă de tristețe, dar eu sunt foarte fericit că am fost în stare să arate tuturor iubitorilor de animale sălbatice este momentul rar de luptă între viață și moarte, și din care este viața însăși ...

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Copac leu în centrul Serengeti din TanzaniaCopac leu în centrul Serengeti din Tanzania
Cel mai vechi pește: tipul și stilul de viață al rechini helicoprionCel mai vechi pește: tipul și stilul de viață al rechini helicoprion
Virtuoz pelicanulVirtuoz pelicanul
Ochi Diavolul în întunericOchi Diavolul în întuneric
Dă-mi crocodil !!!Dă-mi crocodil !!!
O luptă disperată pentru viațăO luptă disperată pentru viață
Știri din Australia: băutură de vânzări pentru câiniȘtiri din Australia: băutură de vânzări pentru câini
Sigiliu de elefant de Sud, la Caracara sub amenințare cu armaSigiliu de elefant de Sud, la Caracara sub amenințare cu arma
Scamator cormoranul și anghilă quirkyScamator cormoranul și anghilă quirky
Furnicile joc fotbal!Furnicile joc fotbal!
» » » Ochi pentru ochi
© 2021 rum.perhegrigh.ru