rum.perhegrigh.ru

Sigiliul virtuoz

Acest sigiliu amuzant a fost capturat de către fotograful Estoniană Valmar Waldman (Valmar Valdmann). Animal echilibrat pe stâncă, luând-l poziții bizare.

Sigiliul virtuoz

Seal așezat pe o stâncă, demonstrează capacitatea sa extraordinară. Valmar Valdmann, Saaremaa, Estonia

Impresia că sigiliul este angajată în yoga, toată acțiunea are loc pe un fragment de rocă, situat în mijlocul mării în largul coastei Estoniei. Într-adevăr, astfel este rar văzut ... Cu toate acestea, Valmar norocos a observat la timp, pelerin în soare reperat sigilii.

- Am observat sigiliul întins pe o stâncă, - spune omul - el a fost o bună distanță departe. Am crezut că am fost în valoare de un pic mai aproape de el, dar am știut că aceste animale sunt destul de atent. Cand simt pericolul, încercați imediat să se ascundă în apă. Având în vedere că sigiliul a făcut.

Sigiliul virtuoz

- Cu toate acestea, am încercat să găsească un loc confortabil pentru a obține fotografii bune. Am știut că el ar putea întoarce la locul lui a luat o fantezie. Ia-confortabil - aproximativ 10 de metri de mal - am așteptat. Camera mea este la câțiva inci deasupra apei, și a trebuit să utilizeze un vizor unghiular.

Sigiliul virtuoz



- După ore de așteptare sigiliu înapoi la stâncă. Se pare că el a simțit că nu îmi pot imagina pericolul și imediat a revenit la piatra lui favorit pentru el. răbdarea mea a fost răsplătită.

Sigiliul virtuoz

- Seal simțit confortabil și sa uitat direct la mine impresia că el pune în mod deliberat pentru aparatul de fotografiat, manifestându-se în toată splendoarea sa. Se întoarse dintr-o parte în alta, curbate în ipostaze bizare, ca și cum ar face yoga sau Pilates (un sistem special de exerciții fizice).

Sigiliul virtuoz

În cele din urmă, el a acoperit chiar inotatoare fața lui ca și cum ar jenat de propria sa revelație. O astfel de noroc nu am fost niciodată. Acest sigiliu neobișnuit va rămâne în memoria mea pentru totdeauna!

Sigiliul virtuoz

- A fost distractiv și interesant, - spune fotograful. - Am fost foarte fericit că am fost norocos pentru a găsi acest animal frumos, care mi-a permis să facă fotografii cu tine. Acest sigiliu a fost o adevărată „modele profesionale“, prin care am primit această serie extraordinară de imagini.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Atac nereușit rechin albAtac nereușit rechin alb
Foca scăpat fălcile unui mare rechin albFoca scăpat fălcile unui mare rechin alb
Vidrele de mare de la grădina zoologică punct de sfidare grădina zoologicăVidrele de mare de la grădina zoologică punct de sfidare grădina zoologică
Balene cu cocoașă în largul coastelor Californiei!Balene cu cocoașă în largul coastelor Californiei!
Sigiliu Leopard cu plăcere pozează pentru fotografulSigiliu Leopard cu plăcere pozează pentru fotograful
Chameleon și un fluture - un duo neobișnuitChameleon și un fluture - un duo neobișnuit
Grijile pepinieră olandez pentru sigilii orfaniGrijile pepinieră olandez pentru sigilii orfani
Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill DohertyVânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty
În largul coastei Norvegiei a găsit balena cu cocoașă albÎn largul coastei Norvegiei a găsit balena cu cocoașă alb
Întâlnire cu sigilii de leopardÎntâlnire cu sigilii de leopard
» » » Sigiliul virtuoz
© 2021 rum.perhegrigh.ru