rum.perhegrigh.ru

Curios pui de pinguini regali

O serie de fotografii remarcabile de pinguini regali au John Cornforth în timpul șederii sale pe insula South George Island, care este situat în partea de sud a Oceanului Atlantic.

Curios pui de pinguini regali

Aici este regele pinguin pui. smocuri Complet neatractive de blană!

Aici, un om urmarit tot acumularea de pinguini regali cu puii lor. Păsările nu au fost speriat persoana si cu bucurie a pozat pentru camera foto.

„Am fost în stare să se apropie de pinguini sunt foarte aproape. Nu a fost o mulțime de pui, care au fost atât, spre deosebire de părinții lor. În cazul în care un pinguin rege adult este foarte frumos si impunator pasăre, mai mult ca ei un pui pufos nod greu de definit“, - a declarat John Cornforth într-un interviu cu reporterii de la Dailymail.

Curios pui de pinguini regali

La un moment dat, grupul total de păsări sunt separate de puii lor. Kid interesat de un om cu un aparat de fotografiat și a mers stângaci în direcția lui. John Cornforth a spus că nu a fost un pic surprins de faptul că puiul nu se teme de el.



Curios pui de pinguini regali

„În jurul meu era plin de pui pufoase, dar cele mai multe dintre ele pur și simplu nu plătesc nici o atenție la mine. Cu toate acestea, unul dintre ei ma văzut și a sărit stângaci în direcția mea. Am făcut niște fotografii excelente ca a venit mai aproape și mai aproape, iar când încă o dată aduce la lentila lui, el a abordat deja aproape și a început să ciugulească agresiv la pantofii mei! „- își amintește cu un zâmbet un fotograf din Statele Unite ale Americii.

Curios pui de pinguini regali

Dar uita-te de pinguini regali atât pentru adulți. Așa cum se spune - se simt diferenta!

exemplu pingvinonka Curând curios a fost urmat de restul colegilor săi, rezultând în picior aproape de american a acumulat mai multe zeci de bucăți pufoase!

South George Island Insula poate fi numit o adevarata casa pentru pinguini regali. Pe teritoriul său este acasa, la aproximativ 200 000 de aceste păsări frumoase. În timpul vizitei sale pe insula, John Cornforth a fost suficient de norocos pentru a viziona o colonie în care au existat între 3 și 5 mii de persoane, după cum se poate vedea în fotografiile de fotograf american.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Humboldt pinguin tipa de la Grădina Zoologică a orașului KansasHumboldt pinguin tipa de la Grădina Zoologică a orașului Kansas
Pinguin Adelie cu insula diavoluluiPinguin Adelie cu insula diavolului
Pinguini King - aproape ca oamenii!Pinguini King - aproape ca oamenii!
Kansas City Zoo deschis "Penguin Paradise"Kansas City Zoo deschis "Penguin Paradise"
Deșteptarea!Deșteptarea!
În Anglia, am introdus o nouă generație de pinguiniÎn Anglia, am introdus o nouă generație de pinguini
Humboldt pui de pinguin din Germania ZooHumboldt pui de pinguin din Germania Zoo
Omaha Aquarium introdus Penguin pui crestateOmaha Aquarium introdus Penguin pui crestate
Penguin și urs polarPenguin și urs polar
Întâlnire cu sigilii de leopardÎntâlnire cu sigilii de leopard
» » » Curios pui de pinguini regali
© 2021 rum.perhegrigh.ru