rum.perhegrigh.ru

Gărgărițele dewdrops

Atunci când, în vreme rea amintit de o vară caldă și blândă. Frumoasa spaniolă natura fotograf Alejandro Ruiz Ferrara (Alejandro Ferrer Ruiz) ne-a oferit oportunitatea de a se bucura aceste amintiri în întregime.

gărgărițele dewdrops

Foto: Alejandro Ferrer Ruiz / San Roque, Spania

fotograf în vârstă de 34 de ani, a creat o serie remarcabila de fotografii macro cu gărgărițele, acoperite cu picături de rouă delicate. După cum sa dovedit, aceste creaturi minuscule în roșu și negru sunt perfect capabili să pozeze pentru aparatul de fotografiat.

gărgărițele dewdrops

Potrivit autorului, modelele macro lume misterioase și necunoscute pentru mulți oameni, și maestru arta de a trage o destul de dificilă. Frumusetea acestor fotografii depinde nu numai de abilitatea fotografului, dar, de asemenea, o mare iubire a artistului la natura înconjurătoare.

gărgărițele dewdrops

Alejandro Ferrer a lucrat insecte minunat timp de doi: macro ani înainte de a atins un succes real. El a trebuit să studieze insecte și să înțeleagă viața și comportamentul lor, aranjarea numeroase sedinta foto în iubita lui Spania.

gărgărițele dewdrops



- Cele mai multe dintre fotografii făcute pe peluze convenționale, care sunt multe, în orice parc oras - spune corespondenții Alejandro Ferrer Daily Mail. - În tot acest timp, făcând fotografie, m-am bucurat de fiecare moment petrecut în aer liber în cercul acestor creaturi minunate vulnerabile și astfel.

gărgărițele dewdrops

- Cele mai multe dintre insectele mele preferate - l Buburuzele! - subliniază fotograful. - Îmi place să le urmăriți pentru viața lor măsurat. Am observat un lucru, daca luam in considerare insectele cu dragoste, ei se vor întoarce la tine, care arată off partea lor cele mai neașteptate. Ei - modele de fotografie uimitoare!

gărgărițele dewdrops

Pentru lor de fotografiere dl Ferrer folosește Nikon D90 aparat de fotografiat lentilă Tamron SP AF 90mm f / 2.8 Di Macro Lens, flash Sigma și difuzor (pentru cei interesați). El trebuie să-și petreacă mai multe ore la rând, înainte de a veni un timp de „X“ și el va fi capabil de a obține o adevărată capodoperă, pe care a visat pentru o lungă perioadă de timp.

gărgărițele dewdrops

- Nisa pentru a vedea rezultatele muncii lor, dar mult mai plăcut să fie doar în natură, vizionarea o lume misterioasa, plina de culoare si fascinant de insecte!

gărgărițele dewdrops

Foto: Alejandro Ferrer Ruiz / San Roque, Spania
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Perfect împușcat fotograf scoțian KingfisherPerfect împușcat fotograf scoțian Kingfisher
& Ldquo; Ant fantezie & rdquo;& Ldquo; Ant fantezie & rdquo;
Furnicile - GreiiFurnicile - Greii
Fotograf macacFotograf macac
O zi din viața lui MantisO zi din viața lui Mantis
Melcii în urmărirea cireșeMelcii în urmărirea cireșe
Fotograf împotriva ursul!Fotograf împotriva ursul!
După cum colibri bea?După cum colibri bea?
Reuniunea militant călugăriță și un pui de crocodilReuniunea militant călugăriță și un pui de crocodil
Mantis zâmbet falseMantis zâmbet false
» » » Gărgărițele dewdrops
© 2021 rum.perhegrigh.ru