rum.perhegrigh.ru

Melcii în urmărirea cireșe

Cursa sa dovedit nu trebuie să fie super-rapid, iar cei doi melci concurente dovedit-o. Pe imaginile remarcabile luate de fotograf-naturaliste Eugene Anatolich două scoică urca pe Grebe.

Melcii în urmărirea cireșe

Foto: Eugene Anatolich (Anatolih Evgeniy)

Fiecare dintre ei părea în grabă să vină mai întâi la linia de sosire pentru a obține premiul principal al rasei - cireșe coapte situate pe capace de ciuperci. Eugene se ocupă macro, iar personajele sale preferate devin cohleei, care, din fericire, întotdeauna sub mâna fotografului.

Pentru a face o astfel de fotografii neobișnuite Eugene rase crustacee, care sunt apoi fericit să pozeze pentru el. - Îmi place foarte mult pentru a crea scenarii interesante pentru melcii, - spune autorul. - După ce am avut o idee mare cu urmărirea, care ar fi urmărit melci unul câte unul. Am vizualiza imediat imaginea.

Melcii în urmărirea cireșe

- Cele mai lente două creaturi care trăiesc pe planeta noastră, nu poate fi la fel de lent ca am folosit pentru a gândi. Dar, așa cum sa demonstrat în fotografie? Aceasta a fost principala sarcină în acest moment - împărtășește gândurile sale fotograf.



- Această „cursă“ pentru a fotografia nu este ușor. Am pus melcii pe Stipe, și au început să se miște. În primul rând, ei nu sunt deosebit de zelos, dar când am pus pe pălăria de cireșe coapte - melc accelerat. Ceea ce este oarecum dificil macro - spune munca lui Eugene.

Melcii în urmărirea cireșe

- Primul a fost un melc cu un model pestriț, și de ceva timp nu este poziția predat. Dar în curând rolurile lor au fost inversate, iar linia de sosire a venit cu melc model cu dungi. melc marmorat nu a vrut să renunțe atât de ușor, și toate în timp ce încerca să oprească adversarul său, încercând să-i arunce la pământ.

- A fost atât de interesant pentru a viziona aceste creaturi. Terenul este foarte mult ca un blockbuster la Hollywood. Și, așa cum se obișnuiește în astfel de filme - după ce a câștigat un tip de treabă!

Melcii în urmărirea cireșe

- Și, de asemenea, am crezut că ar trebui să existe doar un singur câștigător, dar spre surprinderea mea, concurenții împărțit premiul pentru doi. Așa a ajuns final fericit! - a rezumat fericit Eugene.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Aflați cum să aibă grijă de melcii de teren din casaAflați cum să aibă grijă de melcii de teren din casa
Joey cangur de la grădina zoologică Eugenia LincolnJoey cangur de la grădina zoologică Eugenia Lincoln
Poze neobișnuite din Nancy RosePoze neobișnuite din Nancy Rose
Melcii sunt hrăniți într-un acvariu: asistenți sau dăunători?Melcii sunt hrăniți într-un acvariu: asistenți sau dăunători?
O zi din viața lui MantisO zi din viața lui Mantis
Ce să se hrănească Achatina: apetit indecentaCe să se hrănească Achatina: apetit indecenta
Achatina retikulyata - grija pentru animale de companieAchatina retikulyata - grija pentru animale de companie
Melci acvatice: tipuri de îngrijire, beneficii și dezavantajeMelci acvatice: tipuri de îngrijire, beneficii și dezavantaje
Neobișnuită Chase - vulpea și ghepardNeobișnuită Chase - vulpea și ghepard
Fermecatoare macro fotografii de păianjeni de la Jimmy KongFermecatoare macro fotografii de păianjeni de la Jimmy Kong
» » » Melcii în urmărirea cireșe
© 2021 rum.perhegrigh.ru