rum.perhegrigh.ru

Și viespi sunt frumoase!

Cei mai mulți oameni cred că de viespi monștri, bine, sau insecte doar periculoase, care înțeapă toată lumea fără discriminare. De fapt, - acestea sunt ființe destul de binevoitoare, este necesar doar să se obișnuiască să-i mai îndeaproape.

Și viespi sunt frumoase!

Aceste insecte frumoase - viespi. Foto: Irina Kozorog

Dar chiar și aceste insecte odioase ca viespile sunt călcate pur și simplu delicioase - în cazul în care numai dreptul de a le fotografia.

Și viespi sunt frumoase!

Irina Kozorog

Aceste imagini remarcabile arată os într-o lumină neobișnuită pentru noi - cu alte cuvinte, o parte mai frumoasă și liniștită. rezident în vârstă de 35 de ani de la Moscova, Irina fotograf macro Kozorog (Irina Kozorog) momit insecte pentru a filma în grădina sa, folosind o varietate de fructe de pădure și flori. Și viespea sălbatică a avut un serviciu de fată, complet predarea puterii sale.

Și viespi sunt frumoase!

Irina Kozorog

Dar, pentru a obține acele fotografii pe care trebuie să stoc pe o mulțime de răbdare, după ce a petrecut de așteptare pentru mai multe ore, uneori. Dar această răbdare este de obicei recompensată și recompensată în întregime. - În mod normal, prefer să fotografiez furnici, dar anul acesta am decis să fac prieteni cu si viespi, - spune Irina.

Și viespi sunt frumoase!

Irina Kozorog

Toate ultima săptămână femeie asaltat de aceeași întrebare - cum se elimină viespile în zbor? Presupunând că se află un fel de înșelăciune ... Ei bine, ce pot sa spun? Irina Photoshop utilizează. Doar nu știu cum, și nu au nici ei Photoshop, așa cum spune ea însăși.

Și viespi sunt frumoase!

Irina Kozorog


prelucrarea fotografiilor într-un program special Lightroom - ideea de Photoshop, dar este axat exact pe imagine. În acest program, ea își petrece o mică corecție, uneori elimină zgomotul, ori de câte ori are la ISO 400.

Și viespi sunt frumoase!

Irina Kozorog

În ceea ce privește sistemul de operare, este nevoie de numai viespile vii, în habitatul lor natural. Uneori este pus în scenă de fotografie, și, uneori, fotograful „prins pe bandă“. Toate acestea depinde de starea de spirit personală și mulți alți factori.

Și viespi sunt frumoase!

Irina Kozorog

- Viespile sunt de fapt mult mai inteligent decât am crezut, - spune fata - ei, de asemenea, ca și alte animale le place să vorbească cu ei. Ei se bucură de voce calmă de echilibru. Și totuși, ei chiar nu le place mișcări bruște.

Și viespi sunt frumoase!

Irina Kozorog

Starea lor de spirit bună este complet dependentă de starea vremii. Mai bună vreme, viespile au fost mai prietenos. - În timp ce făceam aceste fotografii, ea a fost înțepat de viespi de trei ori, dar a fost întotdeauna vina mea.

Și viespi sunt frumoase!

Irina Kozorog

Ei nu înțeapă pentru nici un motiv, ei sunt doar atât, în mod clar că sunt pe teritoriul lor și în momentul în care am o petrecere, - spune Irina Kozorog.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Cele mai multe insecte zburătoare lenteCele mai multe insecte zburătoare lente
Față în fațăFață în față
Dimensiunea creierului la sistemul de operare „avansat“Dimensiunea creierului la sistemul de operare „avansat“
Ce se poate face în cazul în care pisica a fost muscat de o viespe?Ce se poate face în cazul în care pisica a fost muscat de o viespe?
O zi din viața lui MantisO zi din viața lui Mantis
În cazul în care câinele îi place lapteÎn cazul în care câinele îi place lapte
Mantis zâmbet falseMantis zâmbet false
Fermecatoare macro fotografii de păianjeni de la Jimmy KongFermecatoare macro fotografii de păianjeni de la Jimmy Kong
Insecte uimitoare de Sam DroegeInsecte uimitoare de Sam Droege
Gărgărițele dewdropsGărgărițele dewdrops
» » » Și viespi sunt frumoase!
© 2021 rum.perhegrigh.ru