rum.perhegrigh.ru

Insecte uimitoare de Sam Droege

Aceste imagini incredibile de insecte, pe care nu am putut vedea atât de aproape de noi prin amabilitatea biologi de la Serviciul Geologic al SUA din Maryland.

insecte uimitoare de Sam Droege

Foto: Sam Droege / USGS nativ de albine Inventarul și Monitorizare a Programului

Biologii studiaza speciile native de albine și alte insecte, precum și a plantelor în cadrul programului științific USGS nativ de albine Inventarul și programul de monitorizare.

insecte uimitoare de Sam Droege

Toate aceste imagini sunt luate de Sam Droege (Sam Droege), un om de stiinta de cercetare, care au contribuit la studiul insectelor din America de Nord, în primul rând albine.

insecte uimitoare de Sam Droege

Pentru a obține cel puțin o astfel de fotografie, oamenii de știință trebuie să facă de la 30 la 300 de cadre.

insecte uimitoare de Sam Droege

Apoi a venit ziua în care oamenii de știință au decis să împartă colecția sa makroportretov insecte minunate, alegând din 1.200 de imagini mai bune. În acest set sunt doar câteva dintre ele.

insecte uimitoare de Sam Droege

Dupa ce a vazut aceste fotografii extraordinare pe care nu-mi amintesc doar atunci când le vara viitoare undeva pe un picnic trebuie să timid departe de unii dintre acești reprezentanți.

insecte uimitoare de Sam Droege

Sam Droege este șeful US Geological Survey și de laborator de monitorizare a inventarului în Beltsville, Maryland (Bee Inventarul US Geological Survey și de laborator de monitorizare în Beltsville, Maryland).

insecte uimitoare de Sam Droege

Timp de șase sau șapte ani, el si echipa sa de opt oameni au făcut toate aceste fotografii extraordinare de albine și alte insecte.

insecte uimitoare de Sam Droege

- Ne-a placut ideea de a publica aceste imagini, deoarece acestea sunt domeniu public, - spune Sam Droege într-un interviu cu Mail Online.



insecte uimitoare de Sam Droege

- Avem o experiență bogată în macro și suntem gata să-l împărtășească, - spune dl Droege.

insecte uimitoare de Sam Droege

Potrivit om de știință, ei fac de mulți ani au folosit metoda convențională de captare de insecte, dar apoi armata să-și împărtășească cunoștințele în acest domeniu și fotografiile lor au devenit mai sofisticate.

insecte uimitoare de Sam Droege

Armata SUA a elaborat o metodologie unică pentru macro atunci când au avut de a face cu numeroase insecte și alte probleme în timpul șederii sale în colțuri îndepărtate ale lumii.

insecte uimitoare de Sam Droege

MACRO Acest lucru le permite pentru a obține o mai precise imagini de înaltă calitate, prin trimiterea acestora în continuare experților pentru identificare.

insecte uimitoare de Sam Droege

Macro vă permite să vedeți fiecare detaliu din gama aproape, eliminând necesitatea de a utiliza un microscop.

insecte uimitoare de Sam Droege

- Nu am văzut niciodată o insectă care ar arăta urât, - spune om de știință - toate insectele, fără excepție - minunat! Chiar si toate gândacii neapreciate pe fotografia macro arata frumos!

insecte uimitoare de Sam Droege

Rețineți că toate insectele sunt afișate pe un fundal negru, care permite o vizualizare mai bună a fiecărui detaliu al insectei, subliniind toată frumusețea și unicitatea.

insecte uimitoare de Sam Droege

- Am cea mai bună slujbă din lume, - a spus Sam Droege, - din moment ce eu sunt în măsură să văd această frumusețe în fiecare zi, iar acum am avut ocazia să-l prezinte lumii!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Apicultura în Bashkiria pentru începătoriApicultura în Bashkiria pentru începători
Paralizia virală a albinelor și tratamentul acesteiaParalizia virală a albinelor și tratamentul acesteia
Oamenii de stiinta numit Horsefly dupa BeyonceOamenii de stiinta numit Horsefly dupa Beyonce
Apiary: albine și apicultură modernăApiary: albine și apicultură modernă
Butași Formarea de albine în stup MultihullButași Formarea de albine în stup Multihull
Mnogomatochnoe conținut dvuhmatochnoe și albineMnogomatochnoe conținut dvuhmatochnoe și albine
... În drum spre casă... În drum spre casă
Plan de afaceri stupină și rentabilitateaPlan de afaceri stupină și rentabilitatea
Conținutul albinelor în șezlongurile: argumente pro și contraConținutul albinelor în șezlongurile: argumente pro și contra
Cum de a crește stupina?Cum de a crește stupina?
» » » Insecte uimitoare de Sam Droege
© 2021 rum.perhegrigh.ru