rum.perhegrigh.ru

Caii din studioul fotografului

Cei mai mulți oameni cred că cal - reprezentanți ai lumii mai frumoase animale. Mulți dintre noi admira harul lor, viteza și puterea mișcărilor. Puternic și musculos, dar elegant, în timp ce mișcarea sa. Caii au inspirat mulți artiști și scriitori timp de secole.

Caii pozeze pentru un fotograf profesionist într-un studio

Photographer`s studio mobil / Lindsay Robertson

Doar imagina cât stă calul pe picioarele din spate, copite atinge solul și horcăit cu mândrie, transportate rapid departe. Da, caii sunt creaturi cu adevărat frumoase de pe Pământ!

Caii pozeze pentru un fotograf profesionist într-un studio

Photographer`s studio mobil / Lindsay Robertson

Aceste creaturi frumoase sunt nu numai alergători grațios, dar, de asemenea, un model excelent fotografie care prezintă pentru un fotograf profesionist într-un studio. Acest studio este diferit de corpul pliabil convențional și dimensiunea - 3000 picioare pătrate, și este transportat de fotograful Lindsay Robertson (Lindsay Robertson), în partea din spate a masinii sale Trnzit Van (Transit Van).

Caii pozeze pentru un fotograf profesionist într-un studio

Photographer`s studio mobil / Lindsay Robertson

fotograf în vârstă de 58 de ani de la Edinburgh în sine a inventat si dezvoltat propriul studio, care la costat destul de ieftin - sa ridicat la zeci de mii. Pentru a face fundalul el a trebuit să cumpere două role uriașe de muselina (un tip de țesătură din bumbac fin-țesute), care a trebuit să coase într-o cârpă întreg.

Caii pozeze pentru un fotograf profesionist într-un studio

Photographer`s studio mobil / Lindsay Robertson

Și pentru că trebuia să găsească un loc unde am putut pune atelierul meu de cusut. Zona necesară destul de mare. Alegerea a căzut pe șantierul de cale ferată.

Caii pozeze pentru un fotograf profesionist într-un studio

Photographer`s studio mobil / Lindsay Robertson

Apoi a întreprins pictura muselina - a durat aproximativ o lună. De asemenea, a trebuit să dezvolte un design special (stand) pe care întregul perimetru va fi asigurat panza pictat.



Caii pozeze pentru un fotograf profesionist într-un studio

Photographer`s studio mobil / Lindsay Robertson

În cele din urmă totul sa dovedit cum a fost planificat. Acest studio de fundal neobișnuit a fost inventat nu întâmplător, așa cum a fost în acest context faptul că caii arate mai impresionant.

Caii pozeze pentru un fotograf profesionist într-un studio

Photographer`s studio mobil / Lindsay Robertson

- Am nutrit mult timp ideea de a crea un studio pentru cai, - spune dl Robertson - mult mai consultat cu specialiști, fără ajutorul lor nu a fost suficient, pentru că nimeni nu înainte de acest lucru nu se face - a fost de inovare. - Pentru materialul de fond cumparat, am găsit un loc pentru pictura ei și a petrecut o lună cu un burete și mop în mână.

Caii pozeze pentru un fotograf profesionist într-un studio

Photographer`s studio mobil / Lindsay Robertson

A rămas în cazul de mici - pentru a convinge caii să vină la studio. Acest lucru înseamnă că animalul ar trebui să fie confortabil și să nu simt frica, dar acest lucru este posibil numai pe teritoriul nativ și familiar pentru cai.

Caii pozeze pentru un fotograf profesionist într-un studio

Photographer`s studio mobil / Lindsay Robertson

- Așa a trebuit să călărească caii să călătorească - explică Lindsay - și a luat o mare cantitate de timp și bani, dar cred că nu este în zadar. Fotografiezi cai am făcut timp de doi ani și au regretat niciodată.

Caii pozeze pentru un fotograf profesionist într-un studio

Photographer`s studio mobil / Lindsay Robertson

Un astfel de portret, realizat de Lindsay Robertson, poate costa oriunde de lire 1tysyachi, în plus, el ia un comision (pentru acasă plecare) cu proprietarii cailor.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Cel mai bun tratament pentru caiCel mai bun tratament pentru cai
Dieta calului: puterea de cai de sportDieta calului: puterea de cai de sport
Câini fotografiind lucru mai frumos!Câini fotografiind lucru mai frumos!
Costume speciale pentru cai OlimpiceCostume speciale pentru cai Olimpice
Cele mai frumoase grajduri din lumeCele mai frumoase grajduri din lume
Interesante despre cai: povestiri Cai AmelioratorilorInteresante despre cai: povestiri Cai Amelioratorilor
Viteza maximă a calului. Înregistrarea la curseViteza maximă a calului. Înregistrarea la curse
Pătură pentru cai: model și de cusutPătură pentru cai: model și de cusut
Construcție de grajduri: ventilație și încălzireConstrucție de grajduri: ventilație și încălzire
Ca aripile: cele mai rapide și mai zburdalnice cai din lumeCa aripile: cele mai rapide și mai zburdalnice cai din lume
» » » Caii din studioul fotografului
© 2021 rum.perhegrigh.ru