rum.perhegrigh.ru

& Ldquo; Ant fantezie & rdquo;

Privind la aceste imagini, poate părea că în fața ta o imagine creată cu grafica pe calculator, dar nu este. fotograf rus Andrey Pavlov spune că nici unul dintre imaginile au fost supuse procesării de calculator!

Se pare că aceste furnici sunt serios implicate în construcția podului!

Este într-adevăr posibil pentru a captura astfel de scene fără a procesa fotografiile?! Posibil, deci trebuie doar ore să stea și să aștepte momentul potrivit pentru a trage.

Tot ceea ce Andrey Pavlov folosit pentru a crea astfel de imagini neobișnuite - câteva furnici trăiesc, creați manual obiecte în miniatură la scene bine și aparatul de fotografiat în sine. Fotograful a spus că doar perseverență l-au ajutat să lucreze la acest Photoshoot formic!

Cine a spus că numai oamenii pot pescui?! În lumea fantastica a lui Andrei Pavlov furnici pește fericit pentru pește!

„Am de mai mulți ani, a lucrat ca fotograf, dar nu a avut niciodată înainte să nu mă potrivesc la locul de muncă, deci este acum. Am copii, iar noaptea le-am citit basme. O dată, după ce a citit un alt astfel de poveste, am realizat că am avut niciodată înainte ca un adult nu se uita la lumea din jurul nostru, din punctul de vedere al copilului. Știi, copii în fiecare detaliu găsi ceva fabulos și neobișnuit, și este minunat! Asta e modul în care ideea de a crea o lume de basm furnicilor“, - spune Andrei Pavlov intr-un interviu Dailymail.

Și aceste furnici au construit un vagon pentru a oferi o marfă de valoare în furnicar!

Furnicile pentru a trage Andrei Pavlov a găsit câțiva metri de casa sa din Moscova. După acest om timp de mai multe zile, am creat scena și de așteptare pentru moment focurile de armă mai de succes.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Gheparzii de englezi, fotograful David NewtonGheparzii de englezi, fotograful David Newton
Poze neobișnuite din Nancy RosePoze neobișnuite din Nancy Rose
Furnicile - GreiiFurnicile - Greii
Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill DohertyVânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty
Poze neobișnuite de șobolaniPoze neobișnuite de șobolani
Fotograf macacFotograf macac
O zi din viața lui MantisO zi din viața lui Mantis
Ursul Vesel de la Madrid ZooUrsul Vesel de la Madrid Zoo
Din nou pe furnici decupare de frunzeDin nou pe furnici decupare de frunze
Furnicile joc fotbal!Furnicile joc fotbal!
» » » & Ldquo; Ant fantezie & rdquo;
© 2021 rum.perhegrigh.ru