rum.perhegrigh.ru

Față în față

Aceste imagini incredibile ne da o idee despre cum ar arata ca insectele, dacă am putea întâlni cu ei „față în față“.

Față în față

Foto: Ireneusz Irass Waldzik / Polonia

fotograf natura polonez Ireneusz Irass Valdzhik (Ireneusz Irass Waldzik) ne-a dat posibilitatea de a face o serie de imagini muște, viespi și libelule folosind tehnologia macro.

Față în față

Aceste fotografii, insecte luminoase colorate ne permit sa se uite la ei cu ochi noi, pentru a experimenta emoțiile pe care le-ar putea obține, în cazul în care le-a întâlnit - fie că sunt la fel de mici ca acestea sunt.

Față în față

Insecte, cu ochii mari și caracteristici neobișnuite „față“ mai mult ca străinii care au ajuns la noi de pe alta planeta. Noi nici măcar nu a putut imagina că acestea sunt creaturi pe care le întâlnim aproape în fiecare zi, în grădini și casele noastre.

Față în față

Da, într-adevăr, aceasta este o musca comună și viespe - insecte, despre care stim doar prima mana fotograf in varsta de 29 de ani, ne-a permis să le vadă într-o lumină diferită. Modul în care acestea sunt frumoase! Ireneusz Irass iubește animale sălbatice, încercând mâna ușor deschisă, sunt ascunse de ochii noștri.

Față în față



În fotografiile pe care le poate lua în considerare cu atenție minunatele ochii de insecte: se pare ca în cazul în care acestea sunt poartă ochelari de soare ultra. Altele, cum ar fi libelula, cu ochii bulbucați în parte, ca și în cazul în care acestea au fost în căutarea într-un superbinokl colorat.

Față în față

- Îmi place macro - spune fotograful, - acesta este genul meu preferat. Îmi petrec mult timp pentru ea, luând în considerare cele mai mici detalii ale structurii insectelor, și mă fascinează.

Față în față

Ele sunt atât de chic! Ei au pus chiar și pe aere, care arată off culoarea ei colorat. Ele sunt atât de mici în această lume, cu toate acestea, joacă un rol foarte important. Nu este necesar să se uite despre asta, - a spus Ireneusz.

Față în față

Un fotograf dintr-un mic sat din sud-estul Poloniei, a spus că el este încă de învățare în activitatea sa comercială și speră să îmbunătățească tehnica sa. Prin urmare, nu ne putem opri aici - trebuie să vă mutați întotdeauna înainte, câștigând experiență nouă. Colectia sa de fotografii colectate mai mult de 85.000 de puncte de vedere pe Internet. Și este vorba de a spune ceva!

Față în față

- Fiind autorul mai multor expoziții, - a continuat tânărul, - Vreau să arăt lumii insecte uimitoare, pe care noi, uneori, pur și simplu nu observa, din cauza dimensiunii lor mici, și, de fapt, ele sunt foarte frumoase, la fel ca restul naturii noastre!

Față în față

Foto: Ireneusz Irass Waldzik / Polonia
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Ce se poate face în cazul în care pisica a fost muscat de o viespe?Ce se poate face în cazul în care pisica a fost muscat de o viespe?
Portrete Expresiv de câini de la Elke VogelsangPortrete Expresiv de câini de la Elke Vogelsang
Furnicile - GreiiFurnicile - Greii
Fotograf macacFotograf macac
O zi din viața lui MantisO zi din viața lui Mantis
Melcii în urmărirea cireșeMelcii în urmărirea cireșe
Great Gray Owl de fotograf ceh Jiri MichalGreat Gray Owl de fotograf ceh Jiri Michal
Furnicile joc fotbal!Furnicile joc fotbal!
Reuniunea militant călugăriță și un pui de crocodilReuniunea militant călugăriță și un pui de crocodil
Mantis zâmbet falseMantis zâmbet false
» » » Față în față
© 2021 rum.perhegrigh.ru