rum.perhegrigh.ru

Zambitoare bufniță hambar

Engleză fotograf Chris Heldfild (Chris Hadfield), a sosit în Bamburgh, Northumberland, a făcut există câteva fotografii excelente Barn Owl, prins mouse-ul pentru cină.

zambitoare bufniță hambar

destul de păsări așezat pe stânci, „zâmbind“, la aparatul de fotografiat, ținând în cioc o rozătoare mare. A fost nevoie de doar câteva încearcă să înghită prada.

în vârstă de 58 de ani, englezul a preluat fotografia cu ani în urmă doar trei ani și jumătate. - Sunt foarte bucuros ca am fost capabil de a captura o astfel de scenă neobișnuită - recunoscut fotograf. - Se pare ca o bufniță uita la aparatul de fotografiat și îmi zâmbește.

- Îmi place pentru a trage bufnițe. Au foarte interesante în imagini. Și apoi a existat un astfel de succes - bufniță hambar cu mouse-ul în gură! A fost foarte interesant să ai grijă de ea. Mouse-ul a fost destul de mare și nu am putut imagina cât de repede va fi capabil să-l înghită.

zambitoare bufniță hambar

- Fotografia - a fost doar un hobby la început, dar a lungul timpului a crescut într-o afacere serioasă, - spune dl Hadfield. - Vreau mereu să transmită publicului toate frumusețea faunei sălbatice, deschizând o parte din secretele faunei sale.



- Cu siguranță, mulți dintre locuitorii orașelor nu au văzut o bufniță pentru cină, deși bufnite hambar sunt cunoscute locuitorilor din suburbiile britanice. Aceste pasari desi sunt animale nocturne, dar de multe ori vâna în timpul zilei, astfel încât pentru a le vedea este destul de real.

zambitoare bufniță hambar

Barn Owl - pasăre sedentară preferă să vâneze pe același teritoriu. Ele se hrănesc mai ales rozătoare, alunițe, scorpii, amfibieni, insecte și uneori mânca diferite păsări.

De la alți membri ai familiei de bufnite hambar bufniță disting prin prezența discului facial, conturul care seamănă cu inima. La Barn Owl este penajul destul de luminos, care este mult mai ușor decât restul bufnita hambar.

zambitoare bufniță hambar

bufnițe Barn trăiesc mai ales în câmpiile deschise cu un număr mic de copaci, de cele mai multe ori - în păduri, pe pajiște cu iarbă marsh gros de-a lungul corpurile de apă, terenuri de deșeuri, ravene și chiar autostrăzi. Perfect alături de un bărbat, stabilindu-se în apropierea proprietății sale și un număr de ferme agricole.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Bufnitele de la fotografi Jari peltomaki si David tiplingaBufnitele de la fotografi Jari peltomaki si David tiplinga
Bufnițe negrese de fotograful britanic Russell SavoryBufnițe negrese de fotograful britanic Russell Savory
Cuprins urecheat Owl la domiciliu: reguli rapideCuprins urecheat Owl la domiciliu: reguli rapide
Conținutul de Upland bufniță la domiciliu: 5 reguli de reținutConținutul de Upland bufniță la domiciliu: 5 reguli de reținut
Dă-mi crocodil !!!Dă-mi crocodil !!!
Păsări Nocturnal. Specii de păsări nocturne de pradă. bufnițePăsări Nocturnal. Specii de păsări nocturne de pradă. bufnițe
Hatchling bufniță de la grădina zoologică cercănat PhoenixHatchling bufniță de la grădina zoologică cercănat Phoenix
& Ldquo; Ant fantezie & rdquo;& Ldquo; Ant fantezie & rdquo;
Fotograf macacFotograf macac
Păsările de pradăPăsările de pradă
» » » Zambitoare bufniță hambar
© 2021 rum.perhegrigh.ru