rum.perhegrigh.ru

Grasshopper foame

Indoneziană fauna sălbatică fotograf Sebastian Lassie (Lessy Sebastian), care trăiesc în Dzhakarde a reușit să facă fotografii unice de lăcuste obișnuite care au mancat foaia pe care a stat.

Grasshopper foame

Insecte de gând să urce la partea superioară a foii, acolo pentru a începe masa de dimineață. Umbra lui este privit în mod ideal, prin partea opusă a instalației.

În cele din urmă ridicându-se la poziția dorită, lăcuste a devenit cu nerăbdare Culege ceva decât ședinței. Consumul de frunze, el a părut să pozeze pentru aparatul de fotografiat, permițând fotografului de a face fotografii unice. Acest moment a fost capturat de Sebastian în grădina sa de la ora 10.

Grasshopper foame

- Venind în dimineața în grădina mea, am observat o lăcustă mare, care a crescut pe foaia de plante de apă - spune bărbatul în vârstă de 48 de ani din Indonezia. - Mai precis, am văzut doar umbra lui, ridicându-se deasupra partea din spate a foii, din acea zi soarele strălucea luminos, astfel încât insecta a fost perfect vizibil. În opinia mea, această scenă a fost excelent.

- Puțin după ședința nemișcată, lăcustă a început să mănânce frunze. Am început cu sufletul la gură să-l fotografieze, încercând să fie atent să nu-l sperie, pentru că am vrut pentru a trage întregul proces până la sfârșitul anului realizând că imaginile ar trebui sa foarte interesant.



Grasshopper foame

Cu toate acestea, insecte încă simțit prezența mea și, ocazional, sa oprit și sa uitat la mine, totuși. Când a încetat să ronțăie foaie, am încercat prea stau încă. Grasshopper mănâncă atât de mult, nu a mâncat încă o imensă gaură prin care a devenit vizibil.

El și cu mine eram ca un singur organism. Datorită răbdare și rezistenta mea, aceste imagini au dovedit astfel ceea ce le-am imaginat - împărtășește impresiile sale de Lassie.

Grasshopper foame

Lassie Sebastian ia adesea în propria lui casă, în cazul în care acesta are o grădină frumoasă, cu un iaz și numeroși locuitori, pentru care îi place să observe în timpul său liber. Fotografia a devenit pentru Sebastian parte integrantă a vieții sale.

Grasshopper foame

Datorită pasiunii sale pentru lumea a văzut deja mai mult de o serie de fotografii cu locuitorii mici și misterioase ale planetei noastre.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
La caldLa cald
Oh, hai plimbare!Oh, hai plimbare!
SalcâmSalcâm
Aceste sigilii Toothy, dar foarte prietenosAceste sigilii Toothy, dar foarte prietenos
Perfect împușcat fotograf scoțian KingfisherPerfect împușcat fotograf scoțian Kingfisher
Fotograf macacFotograf macac
Joc periculosJoc periculos
Fotografii unice de Moray dintat saberFotografii unice de Moray dintat saber
Fotograf împotriva ursul!Fotograf împotriva ursul!
Reuniunea militant călugăriță și un pui de crocodilReuniunea militant călugăriță și un pui de crocodil
» » » Grasshopper foame
© 2021 rum.perhegrigh.ru