rum.perhegrigh.ru

Seal și caracatiță

Ultimele câteva săptămâni de fotograf Phil Davidson a avut loc australian Peninsula Mornington, angajarea în scufundări cu un grup de scafandri. În acest timp, Phil a fost suficient de norocos pentru a face o mulțime de fotografii unice, ci o adevărată bijuterie a albumului său a fost o serie de imagini cu sigiliile, care au decis să vâneze o caracatiță uriașă.

Seal și caracatiță

Davidson Phil / Agenția de știri satisfacă

In timpul uneia dintre scufundările sale fotograf observat un sigiliu de blană mare, care călătoresc în apă. Nu departe plutea o caracatiță, și, aparent, foca a decis că va fi o pradă ușoară, dar lucrurile au mers un pic diferit ...

Într-un al doilea sigiliu s-au grabit rapid spre caracatiță și de a face un atac fulger, care pic de tentaculul. Cu toate acestea, cefalopod aparent nu au simțit multă durere și a continuat să navigheze ca și cum nimic nu sa întâmplat și nu a făcut. foca smuci brusc capul într-o parte, încercând să se detașeze o bucată de tort, dar tentaculul a fost ca un cauciuc!

Seal și caracatiță

Scafandri care se arunca cu capul cu Phil Davidson, a observat mult timp că focile cu blană, și chiar l-au numit Cecil. Mai târziu, fotograful a spus că nici unul dintre ei a văzut vreodată în persoană, ca caracatiță sigiliu vânătoare.



„Am înotat de-a lungul dig și a văzut Cecil, a căror atenție a fost axat pe caracatița. imediat am dat seama că acum nu va fi ceva unic. Octopus, probabil, nu se aștepta la un atac, atât de confuz și chiar nu au folosit propria lor cerneală. Pentru a fi sincer, a fost în general lent în mișcare“, - spune Phil.

Seal și caracatiță

„Cecil apucat tentacul lui și a încercat să-l tragă în sus. A existat o luptă, sau mai degrabă un fel de parodie de luptă, ca și caracatița este aproape nici o rezistență. Cecil l-au târât de tentaculului în jurul meu, și am putea face aproximativ 15 de fotografii înainte de indicatorul bateriei clipește. Apoi mi-am adus aminte cu regret că nu se încarcă camera are timp de mai multe zile, „- își amintește el cu fotograful frustrare.

Ceea ce sa încheiat această confruntare, și dacă caracatiță Kitty prânz posibil - istoria este tăcut. La scurt timp după Phil evacuate camera, foca cu o caracatiță a dispărut din câmpul său vizual ...

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Monumentul caracatiță Paul oracolMonumentul caracatiță Paul oracol
Sepie - Master of DisguiseSepie - Master of Disguise
Zi MarmotZi Marmot
Progenituri caracatița centru Sealife alaskaProgenituri caracatița centru Sealife alaska
Sigiliul virtuozSigiliul virtuoz
Foca scăpat fălcile unui mare rechin albFoca scăpat fălcile unui mare rechin alb
Fur Seal Dortmund albinoFur Seal Dortmund albino
Caracatiță prezice victoria Germaniei asupra ArgentineiCaracatiță prezice victoria Germaniei asupra Argentinei
Funny două săptămâni BelkaFunny două săptămâni Belka
Sigiliu AuburnSigiliu Auburn
» » » Seal și caracatiță
© 2021 rum.perhegrigh.ru