rum.perhegrigh.ru

Chameleon și un fluture - un duo neobișnuit

Cu câteva zile în urmă în vârstă de 28 de ani, Mehmet Karatsu (Mehmet Karaca) a fost de mers pe jos în apropierea casei sale din Bursa, care este la sud-est a Turciei. Deja pe drumul de intoarcere, omul a observat o creatură ascuns în tulpina plantei, care a crescut de la marginea drumului.

Chameleon și un fluture - un duo neobișnuit

Și ei sunt bine decontate!

Privind îndeaproape, Mehmet a văzut că creatura misterioasa nu este nimic scurt de un cameleon verde. Cu toate acestea, cel mai uimitor lucru pe cap așezat șopârle fluture, cu aceeași verde, la fel ca și cameleonul!

„A fost de ore de 18. Mă întorc acasă după o plimbare și vederea periferică a observat că planta lângă drumul pe care este așezat. La început nu am putut înțelege ce fel de creatură în fața mea, cu toate acestea, a venit mai aproape, am văzut că pe tulpina plantei doar două ființe vii - un cameleon și un fluture. Am fost lovit de faptul că culoarea insecte și șopârle a fost foarte asemănătoare. Ele sunt deghizare pur și simplu uimitor, și am avut noroc că le-am văzut „, - spune Mehmet Karatsu.

Chameleon și un fluture - un duo neobișnuit

Butterfly încăpățânare nu a vrut să zboare departe de casele lor, chiar și atunci când se agită cameleon!


Din fericire, omul sa dovedit a fi aparat de fotografiat la îndemână, pe care a făcut toate aceste imagini minunate. Pentru cameleoni schimba culoarea și deghizeze mediul lor nu este dificil, dar fluturii nu știu cum să facă acest lucru, astfel încât fotografiile dovedit într-adevăr unic în felul său!

Chameleon și un fluture - un duo neobișnuit

Pictura de cameleon și fluturi a fost într-adevăr foarte asemănătoare ...

„Cel mai uimitor lucru este că au fost atât de liniște. Chameleon știa în mod clar că pe capul lui stă un fluture, dar el nu o să acorde nici o atenție. Am luat cateva imagini, iar apoi un pic fluture a început, dar nu a acoperi departe. Ea a făcut câțiva pași mici și a fost deja pe coada unui cameleon. Mi se părea că ambele dintre ele sunt la fel ca compania celuilalt „, - a spus Turk.

Chameleon și un fluture - un duo neobișnuit

De obicei, Cameleonii mananca insecte, fluturi dar par norocos - acest cameleon este în mod clar nu foame!

După ceva timp, ea stârnește cameleon, fluture, vsporhnuv aripi și a zburat departe. Mehmet este un pic mai admirat cameleon verde frumos și rătăcit acasă ...

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Google Earth vă ajută să descopere noi specii de cameleoniGoogle Earth vă ajută să descopere noi specii de cameleoni
În Anglia, în grădina zoologică Exmoor născut cameleoni rareÎn Anglia, în grădina zoologică Exmoor născut cameleoni rare
Atlas Moth - o molie gigantAtlas Moth - o molie gigant
Chameleon tricorn JacksonChameleon tricorn Jackson
Ouăle de șopârleOuăle de șopârle
Cum soparle?Cum soparle?
Leopard cameleon din Carolina de Sud AquariumLeopard cameleon din Carolina de Sud Aquarium
Chameleon: reproducereaChameleon: reproducerea
Închide cameleon din YemenÎnchide cameleon din Yemen
... În drum spre casă... În drum spre casă
» » » Chameleon și un fluture - un duo neobișnuit
© 2021 rum.perhegrigh.ru