rum.perhegrigh.ru

Sigiliu Leopard cu plăcere pozează pentru fotograful

fotografii haioase luate de scafandru francez și part-time fotograf Alexander Voyerom (Alexandre Voyer), dezvăluie o dispoziție răutăcios a unuia dintre cele mai periculoase animale din Antarctica - un sigiliu leopard.

sigiliu Leopard cu plăcere pozează pentru fotograful

Foto: Alexandre Voyer / Antarctica

Potrivit fotografului, foci leopard sunt creaturi foarte curios si jucaus, care sunt dispuși să comunice cu persoana. Toate aceste imagini uimitoare sunt luate în timp util expediție în Antarctica organizat de francez entuziast explorator-navigator Gilles Rigaud (Gilles Rigaud).

sigiliu Leopard cu plăcere pozează pentru fotograful

- sigiliu Leopard este un animal foarte periculos, dar acest lucru frumos că nu ar trebui să se teamă, deoarece el are de ceva timp în termeni de prietenie cu căpitanul nostru, - spune fotograful în vârstă de 37 de ani. - Echipa noastră este tratată cu respect datorită prădătorul, și ne-a permis să ne apropiem suficient.

sigiliu Leopard cu plăcere pozează pentru fotograful

- Sa simțit că suntem interesante pentru el, și este cu mare plăcere ne-am pozat. Comunicarea a fost discret și a avut loc în cadrul jocului. leopard Naughty comportat ca și cum ne-am fi cunoscut pentru o lungă perioadă de timp. M-am simțit nici o amenințare de la el, și el a arătat un interes autentic.

sigiliu Leopard cu plăcere pozează pentru fotograful



Alexander Voyer de lucru inginer de sunet și implicat în exprimarea reclame de televiziune. Alexander a crescut în Polinezia Franceză, nu este surprinzător faptul că el a fost atât de absorbit în călătorie pe mare și fotografie.

sigiliu Leopard cu plăcere pozează pentru fotograful

- Am fost mult timp fascinat de întinderea mării și locuitorii săi, - a mărturisit reporterilor dl Voyer ziarul britanic Daily Mail. - Și cum ar putea fi altfel, pentru că am crescut înconjurat de ocean!

sigiliu Leopard cu plăcere pozează pentru fotograful

- Pentru a fi mereu în formă bună am câteva ore pentru a petrece în formare. Sau este piscina mea la Paris, fie - la mare, unde sunt angajate în freediving (apnee scufundări). In aceasta am fost ajutat de prietenii mei sportivi profesioniști.

sigiliu Leopard cu plăcere pozează pentru fotograful

sigiliu Leopard (lat. Hydrurga leptonyx) - etanșează care trăiesc în regiunile sub Antarctica din sudul Oceanului. Leopard sigiliu se referă la un singur animal, așa că nimeni nu a văzut vreodată un leopard în turme. Dieta lor consta din pinguini, foci și alte locuitori cu sânge cald a mărilor.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Deșteptarea!Deșteptarea!
Leopard Amur Young din Florida ZooLeopard Amur Young din Florida Zoo
Leopard negru Cub împrietenit cu un iepureLeopard negru Cub împrietenit cu un iepure
Leopard cameleon din Carolina de Sud AquariumLeopard cameleon din Carolina de Sud Aquarium
Gnu a salvat-o de la un pui de leopardGnu a salvat-o de la un pui de leopard
Întâlnire neașteptată cu un leopard PorcupineÎntâlnire neașteptată cu un leopard Porcupine
Istoric: Cum leopardul a devenit plină de coșuri?Istoric: Cum leopardul a devenit plină de coșuri?
Întâlnire cu sigilii de leopardÎntâlnire cu sigilii de leopard
Focilor-leopard duplicitarFocilor-leopard duplicitar
Penguin a reușit să scape de dinții leopard marePenguin a reușit să scape de dinții leopard mare
» » » Sigiliu Leopard cu plăcere pozează pentru fotograful
© 2021 rum.perhegrigh.ru