rum.perhegrigh.ru

Zbor de rechin

Aceste fotografii uimitoare dezvăluie puterea maiestuoasă și puterea marelui rechin alb într-o lumină complet nouă.

zbor de rechin

Foto: David Jenkins / Seal Island, False Bay, Africa de Sud

pești răpitori imens pe fundalul soarelui în creștere - care poate fi neobișnuit și maiestuos.

Această serie de fotografii care se face aproape de Insulele Bay false, în Africa de Sud, în vârstă de 41 de ani, irlandez faunei sălbatice fotograful David Jenkins (David Jenkins). Pentru a obține astfel de fotografii neobișnuite, ataca rechinii, au fost nevoiți să folosească momeală.

zbor de rechin

- Am folosit pentru a atrage rechini albi în speranța că ea va fi jignit la ea, - spune corespondenții fotograf Daily Mail. - Să fiu sincer, a trebuit să aștepte câteva ore, iar noi nu am speranța că de această idee că ceva va ieși.

- Nu știm când să lucreze momeala, iar la un moment dat chiar un pic mai relaxat, mai ales că era dimineața devreme. Și apoi, dintr-o dată, ea a sărit! A fost atât de neașteptat încât chiar ne-am speriat - spune dl Jenkins. Un astfel de moment este întotdeauna luat prin surprindere, dar am reușit încă să captureze acest zbor minunat.

zbor de rechin



- rechin alb a făcut un salt uriaș pe fundalul răsăritul soarelui, imaginile au dovedit astfel neobișnuit și chiar fantastic! A fost minunat! O astfel de frumusețe nu am mai văzut! - admiră fotograful irlandez.

zbor de rechin

- Această serie de fotografii dovedit într-adevăr spectaculos! Auca, chiar fără să știe, ne-a făcut o surpriză incredibilă pe care nu o vom uita.

zbor de rechin

- rechinii albi sunt întotdeauna vâna în Golful în largul coastei False Bay a insulei în timpul acestor ore. Prin urmare, prietenul meu și știu ce să fac atunci când planificați această călătorie. Scoateți sări din apă marele rechin alb a fost visul meu pe tot parcursul vieții. Și acum acest vis a devenit realitate, chiar și într-un astfel de loc frumos. Nu e de mirare ei spun că visele devin realitate!

zbor de rechin

Coasta stâncoasă a insulei atrage marii rechini albi. Este interesant faptul că, în aceste ape au fost observate cele mai mari reprezentanți ai acestei specii. Și este în aceste locuri, de multe ori sări din apă. De ce aici atât de des sari astfel pradatorii mari, cum ar fi marele rechin alb, cercetatorii nu pot explica inca.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Atac nereușit rechin albAtac nereușit rechin alb
Gheparzii de englezi, fotograful David NewtonGheparzii de englezi, fotograful David Newton
Foca scăpat fălcile unui mare rechin albFoca scăpat fălcile unui mare rechin alb
Loris mici din Carolina de NordLoris mici din Carolina de Nord
Vedere de sus: fotografii uimitoare animale OkavangoVedere de sus: fotografii uimitoare animale Okavango
Calf balena rechinCalf balena rechin
Fotograf macacFotograf macac
Shark găsit, capabil să meargă pe fundul măriiShark găsit, capabil să meargă pe fundul mării
În apărarea rechini tigruÎn apărarea rechini tigru
Rechini albi de vânătoare de foci cu blanăRechini albi de vânătoare de foci cu blană
» » » Zbor de rechin
© 2021 rum.perhegrigh.ru