rum.perhegrigh.ru

Întâlnire cu sigilii de leopard

Un incident a avut loc neobișnuit cu fotograful Paul Niklenom (Paul Nicklen) de la Vancouver (Canada), care a petrecut ultimele câteva săptămâni în Antarctica luând natura și animalele locale. în vârstă de 44 de ani din Canada este interesat de fotografie subacvatică, iar unul dintre DIVES lui Pavel a observat un sigiliu leopard.

Întâlnire cu sigilii de leopard

„Aceasta a fost o foarte mare specimene, dimensiunea care este 4-Yoh metri lungime. Leopard sigiliu, de asemenea, mi-a observat și a decis să înoate aproape, atât de mult încât fața lui era în vreo zece centimetri față de obiectiv. Știi, în acest moment am fost oribil“, - spune Paul Nicklen.

Cu toate acestea, sigiliul a apărut prietenos și curios. El a examinat cu atenție camera lui Pavel, și apoi fotograful, apoi a plecat brusc lateral. Pavel a crezut că noul său prieten navigat pe despre afacerea lor, dar în curând a revenit la leopardul, dar cu prada în gură.

Întâlnire cu sigilii de leopard



„Sigiliul păstrat în gura de pinguin, care este prins în apropiere. El din nou înotat cât mai aproape posibil, și mi se părea că vrea să-mi dea prada. A fost similar cu modul în care, uneori, pisicile domestice aduc acasă păsări lor uciși sau șoareci, încercând să dea un „cadou“ pentru proprietarii lor. Leopard a început să poke botul în direcția camerei mele, se pare că gândesc că era fața mea, oferindu-se astfel mi un gust de pinguin. Pentru mine, această întâlnire a fost cel mai interesant moment din viața mea“, - a spus el într-un interviu cu jurnaliștii canadieni de la Dailymail.

Întâlnire cu sigilii de leopard

Pavel a fost absolut neajutorat deși rar, dar încă se întâmplă în apa rece ca gheata cu echipamente voluminoase, și, de fapt, un atac asupra Focile leopard umane. Din fericire, fotograful canadian a fost norocos, și a făcut chiar prieteni cu un prădător subacvatic imens!

Întâlnire cu sigilii de leopard

„Știi, pinguinii nu știu că le considerăm a fi creaturi frumoase și prietenoase, precum și sigiliul Leopard nu știe că în ochii persoanei pe care o arată prădător mare și periculos. Toate aceste animale sunt la fel de frumoase, dar sunt la capetele opuse ale lanțului alimentar „- a spus Paul Nicklen.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Monumentul caracatiță Paul oracolMonumentul caracatiță Paul oracol
Atac nereușit rechin albAtac nereușit rechin alb
Sigiliul virtuozSigiliul virtuoz
Sigiliu Leopard cu plăcere pozează pentru fotografulSigiliu Leopard cu plăcere pozează pentru fotograful
Caracatiță prezice victoria Germaniei asupra ArgentineiCaracatiță prezice victoria Germaniei asupra Argentinei
Leopard negru Cub împrietenit cu un iepureLeopard negru Cub împrietenit cu un iepure
Boys fete - determină sexul cobaiBoys fete - determină sexul cobai
Gnu a salvat-o de la un pui de leopardGnu a salvat-o de la un pui de leopard
Întâlnire neașteptată cu un leopard PorcupineÎntâlnire neașteptată cu un leopard Porcupine
Fox curios și fotografulFox curios și fotograful
» » » Întâlnire cu sigilii de leopard
© 2021 rum.perhegrigh.ru