rum.perhegrigh.ru

Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty

Aceste imagini incredibil de frumoase Osprey a făcut senzație pe web. Wildlife fotograf Bill Doherty (Bill Doherty) din Northumberland (Marea Britanie) a fost capabil de a captura pe camera procesul păsărilor de pradă de pescuit.

Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty

Foto: Bill Doherty / râul Spey în munții Cairngorms Scottish

Potrivit fotografului, această vânătoare, care a durat doar câteva secunde, pentru totdeauna gravat în memoria lui. Pentru a obține toate aceste imagini extraordinare, Bill a trebuit să stoc răbdare considerabilă. O serie de fotografii a fost luată în vârstă de 61 de ani, englezul în timpul călătoriei sale în Scoția.

Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty

- Este foarte dificil de a obține imagini bune ale unei Osprey de zbor, și este deosebit de dificil de a elimina răpitorul în timpul turnat sale în apă, - spune dl Doherty. - Dieta acestor păsări este de 99% din pește, dar uneori pradă pe iepuri, iepuri, amfibieni și alte animale mici.

Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty

Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty

- La adulți, devine efectivă, fiecare a patra arunca în apă. Vă puteți imagina cât de mult timp va trebui să-și petreacă pe formarea tinerilor păsări înainte de a deveni vânători profesioniști. Pentru a reîncărca complet de calorii doza de deșeuri, Skopie ar trebui să mănânce de aproximativ 300-400 de grame de pește.

Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty

- Am observat un Osprey adult în apropierea țărmului râului Spey (râul Spey), - fotograful amintește. - Știu că în aceste locuri se gasesc Ospreys, asa ca aparatul de fotografiat gata. Pentru a fi sincer, am fost foarte norocos pentru a obține astfel de fotografii bune.



Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty

Osprey (lat. Pandion haliaetus) - o pasăre de pradă, care este comună în ambele emisfere. Acesta este singurul reprezentant al familiei Skopin (Pandionidae). Osprey cuib într-un loc confortabil și sigur, încercând să se stabilească aproape de corpurile de apă: mlastini, lacuri, rezervoare sau râuri.

Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty

Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty

Bill Doherty imagini de animale din lumea animalelor sălbatice. Acestea sunt în principal de animale din județul iubita lui Northumberland, care este situat în partea de nord-est a Marii Britanii. - Uneori călătoresc în Scoția, unde a întâlnit multe animale mele preferate interesante și - a spus fotograful.

Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty

Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty

- Toate fotografiile fac în format JPEG în loc de RAW, deoarece acestea preferă să prindă imaginea din dreapta imediat pentru a evita post-procesare. Nu-mi place să folosesc o varietate de editori foto. Prefer o fotografii reale, vii. Deci, înainte de decolare, este necesar să se lucreze la setările camerei.

Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty

Foto: Bill Doherty / râul Spey în munții Cairngorms Scottish
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Cea mai mare pasăre de pradăCea mai mare pasăre de pradă
Concurs foto de Societatea Zoologica din Londra Premiul 2015Concurs foto de Societatea Zoologica din Londra Premiul 2015
Gheparzii de englezi, fotograful David NewtonGheparzii de englezi, fotograful David Newton
Oh, hai plimbare!Oh, hai plimbare!
Fotografie Incredible GannetFotografie Incredible Gannet
Balene cu cocoașă în largul coastelor Californiei!Balene cu cocoașă în largul coastelor Californiei!
Zambitoare bufniță hambarZambitoare bufniță hambar
Cele mai bune imagini de câine 2013Cele mai bune imagini de câine 2013
Focilor-leopard duplicitarFocilor-leopard duplicitar
Regele de pescuitRegele de pescuit
» » » Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty
© 2021 rum.perhegrigh.ru