rum.perhegrigh.ru

Veverite dans amuzant în Namibia

Are foarte distractiv pentru a vedea Veveritele dans? Da, nu este în fiecare zi te vezi! Aceste animale, cum ar fi dans la unele dans din America Latină și atât de mare l-au prins!

veverite dans amuzant în Namibia

Are foarte distractiv pentru a vedea Veveritele dans! Foto: National Park Mei Gray / Etosha, Namibia

"dans" Chipmunks a fost filmat cu un aparat de fotografiat fotograf amator Mel Gray (Mel Gray) New South Wales (New South Wales), Australia.

Lordul Gray a făcut aceste imagini unice, în timp ce la tabără în Parcul Național Etosha (Etosha National Park), Namibia. - Aceste animale sunt în mod constant sape găuri în jurul taberei, - spune dna Gray - și, probabil, deja folosit pentru oameni. Ei de multe ori ies din ascunzători la suprafață și a distra publicul local.

veverite dans amuzant în Namibia

Mei Gray / Etosha National Park, Namibia

- Dar acest lucru am văzut pentru prima dată! A fost atât de distractiv pentru a vedea modul în care un cuplu de veverite, la fel ca pe ringul de dans, care deține picioare și învârtindu-se unul pe altul. O vedere amuzant!



Se pare că ei studiază mișcarea tango, arătând piruete similare. animale de dans a provocat admirația universală, cum ar fi nimeni nu a văzut încă vreodată. Poate că toate elementele de luptă între doi bărbați, și poate juca? Oricum, ei au avut o lungă de funcționare unul după altul, prinderea și bate pe nisip. Au fost momente când doi dintre ei îmbrățișând cu pasiune.

veverite dans amuzant în Namibia

Mei Gray / Etosha National Park, Namibia

- Toate aceste jocuri, papură și dans au fost atât de aproape de noi, care captura toate mișcările lor nu a fost dificil - spune femeia - si totul a fost destul de inofensiv, astfel încât nici unul dintre animale nu a suferit. Toți erau în viață și sănătoși.

- Îmi place să experimenteze acest entuziasm neobișnuit în timp ce fotografiere animale sălbatice - adaugă Mel - este o experiență incomparabilă. După cum sa dovedit, d-na Gray este un profesor de munca sociala de la Universitatea din Newcastle (Asistență Socială de la Universitatea Newcastle) în Australia, iar fotografia este hobby-ul ei favorit.

veverite dans amuzant în Namibia

Mei Gray / Etosha National Park, Namibia

Mel Gray a recunoscut că ea iubește pentru a trage momente neașteptate și imprevizibile, în timp ce fotografiile sunt mai interesante și „viu“. - E atât de mare să fie în imediata apropiere cu animale sălbatice, și a vedea cât de multe creaturi minunate care trăiesc pe planeta noastră!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Fotografii rare de rasul canadianFotografii rare de rasul canadian
Kiwi mici de la National ZooKiwi mici de la National Zoo
O luptă disperată pentru viațăO luptă disperată pentru viață
Eagles stepa pus în scenă o luptă din cauza producțieiEagles stepa pus în scenă o luptă din cauza producției
Rularea girafe de fotograf Charlene bakkioniRularea girafe de fotograf Charlene bakkioni
Leul pui se întoarce acasă nelinistit luiLeul pui se întoarce acasă nelinistit lui
Familia veveriță în QuebecFamilia veveriță în Quebec
Cerbul rut a început în Richmond Park din LondraCerbul rut a început în Richmond Park din Londra
Great Gray Owl de fotograf ceh Jiri MichalGreat Gray Owl de fotograf ceh Jiri Michal
Toată lumea Dance: cum să învețe câinele să danseze?Toată lumea Dance: cum să învețe câinele să danseze?
» » » Veverite dans amuzant în Namibia
© 2021 rum.perhegrigh.ru