rum.perhegrigh.ru

Vânătoarea pe spatele unui hipopotam ...

Curios caz a avut loc în Parcul Național Kruger (Kruger), în Africa de Sud. Heron a decis să meargă la pescuit cu o suprafață mică de teren în mijlocul râului, dar în curând „insula“ a fost mutat!

Vânătoarea pe spatele unui hipopotam ...

Sa dovedit că suprafața de teren nu este altceva decât un hipopotam. Cu toate acestea, starcul nu era speriat și a zburat departe. Bird a decis să profite de situație, folosind partea din spate a unui hipopotam ca o insulă plutitoare. Capturați vânătoarea Heron din spatele unui hipopotam nu a reușit fotograf britanic Andrew Forsyth.

„Pentru o lungă perioadă de timp am crezut că a fost într-adevăr un Heron stă pe o mică insulă de murdărie. Care a fost surpriza mea când „insula“, a început să se miște, și a plecat pe lângă mine! Curând am dat seama că era un hipopotam, care a luat o baie de nămol. Heron, de asemenea, naviga rapid și a decis să free ride“, - spune Andrew Forsyth.

Vânătoarea pe spatele unui hipopotam ...

Curând sa constatat că un Heron a decis să utilizeze partea din spate a unui animal uriaș ca o platformă de vânătoare. Acum, pasărea nu putea zbura de la bancă la bancă în căutare de pește, și doar stau pe hipopotami și caută pradă. Mai mult de zece minute Heron parcurși pe partea din spate a unui hipopotam nu este prins încă o broască și a zburat departe. De mai multe ori un hipopotam în creștere deasupra apei, dar pasărea cu dexteritate de echilibrare pe spatele uriașului și nu cred că pentru a acoperi!

Vânătoarea pe spatele unui hipopotam ...

„Scena în sine a fost destul de interesant, dar ceata portocalie cauzate de incendiile care au devastat în apropiere, completează imaginea. Până atunci, am fost în Parcul Național Kruger, dar a văzut pentru prima dată“, - spune fotograful britanic.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Confruntarea cu șerpi și bâtlaniConfruntarea cu șerpi și bâtlani
Pat Hippo de la London ZooPat Hippo de la London Zoo
Heron pacientHeron pacient
În parcul Kruger doi lei luptă peste femeleÎn parcul Kruger doi lei luptă peste femele
Bristol Zoo a prezentat pitică HippoBristol Zoo a prezentat pitică Hippo
Marwell grădină zoologică născut hipopotam pigmeuMarwell grădină zoologică născut hipopotam pigmeu
Dă-mi crocodil !!!Dă-mi crocodil !!!
Pozand Hippo la grădina zoologică din San AntonioPozand Hippo la grădina zoologică din San Antonio
Hippo Înfuriat împotriva câinilor sălbaticiHippo Înfuriat împotriva câinilor sălbatici
Hipopotam pitic Cub de la Basel ZooHipopotam pitic Cub de la Basel Zoo
» » » Vânătoarea pe spatele unui hipopotam ...
© 2021 rum.perhegrigh.ru