rum.perhegrigh.ru

Confruntarea cu șerpi și bâtlani

O serie de fotografii uimitoare ar putea face în vârstă de 35 de ani, Peter Brannon în timpul călătoriei sale în Delray Beach din Florida (SUA). Omul fotografierea păsărilor și a observat că unul dintre ei a luat său lung cioc ceva în iarbă.

Confruntarea cu șerpi și bâtlani

lentile și Peter NAVOL a văzut că pasărea era un Heron, și ea a prins un mic șarpe. S-ar părea că mai mult de câteva secunde, stârcul și să mănânce prada lor, dar șarpe uns cu toate alifiile prins. Miniere nu vrea să devină o pradă, astfel încât în ​​clipa următoare șarpele a luat singura decizie pe dreapta, prin care s-ar putea salva viața. Șarpele încolăcit în jurul inele stârcul cioc, prevenind astfel pasărea-l deschide și începe masa!

„A fost destul de amuzant pentru a viziona confruntarea dintre șerpi și bâtlani. Bird a crezut că acest lucru ar fi un șarpe ușor pradă, dar șarpele nu cred acest lucru. Ea nu a vrut să se junk food și a făcut toate eforturile pentru a fi salvat „- cu un zâmbet spune Peter Brannon.

Confruntarea cu șerpi și bâtlani



stârci Real și reptilele a durat timp de 15 minute. La un moment dat se părea că Heron este pe cale de a fi eliberat și va mânca un șarpe curajos, dar ultima înfășurării ciocul păsării chiar mai puternic, menținând astfel viața lor!

„Aceste locuri sunt considerate o zonă protejată, iar toate animalele de aici sunt protejate. Sunt atât de multe păsări și animale diferite, atât de mulți fotografi vin aici pentru a lua niște poze. Când am fost în aceste locuri, eu chiar nu a putut imagina că în fața mea o adevărată dramă jucat, „- spune Peter.

Confruntarea cu șerpi și bâtlani

Din păcate, lupta nu a fost egal, și după 15 minute de putere lăsat șarpele. mrejele ei este plecat și stârcul, eliberând instantaneu ciocul, șarpele a înghițit pe cei săraci ...

„Mulți fotografi cred că aceste locuri sunt prea multe stârci și nu are nici un sens să le fotografieze ca ceva unic sau neobișnuit despre ele. Am decis sa ma uit la păsări și a fost recompensat pentru ea, „- spune Peter.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Șerpi trapa, ele dau naștere?Șerpi trapa, ele dau naștere?
Viperă mlaștină indianViperă mlaștină indian
Șarpelui veninos: Este periculos pentru oameni?Șarpelui veninos: Este periculos pentru oameni?
Dă-mi crocodil !!!Dă-mi crocodil !!!
În China, cu ferma șarpe subteran sa răspândit 160 cobreÎn China, cu ferma șarpe subteran sa răspândit 160 cobre
Cel mai faimos, celebrul șarpeleCel mai faimos, celebrul șarpele
Narcisse gropi șarpe în CanadaNarcisse gropi șarpe în Canada
Cum să hatch, șerpi născut?Cum să hatch, șerpi născut?
Întâlnire cu un anaconda imens!Întâlnire cu un anaconda imens!
Turtle în îmbrățișarea mortală de șarpe!Turtle în îmbrățișarea mortală de șarpe!
» » » Confruntarea cu șerpi și bâtlani
© 2021 rum.perhegrigh.ru