rum.perhegrigh.ru

Frog și viespe de fotograful indonezian Frankie Jung

Norocos tânăr fotograf Frankie Jung (Frenki Jung) din Indonezia, încă o dată suficient de norocos pentru a captura pe aparatul de fotografiat un moment memorabil de amfibieni și insecte se confruntă. Este interesant faptul că de data aceasta insecta nu este afectată.

Frog și viespe de fotograful indonezian Frankie Young

Foto: Frenki Jung Indonezia

viespe Curajos și sigur pe sine, riscând în orice moment să fie mâncată, cocoțat pe cap de broasca copac, care, la rândul său, nu se mișcă chiar și atunci când insecta este manevra atât de nerușinat. fotografii minunate au fost luate în grădina casei sale din Sambase că, în Indonezia.

Frog și viespe de fotograful indonezian Frankie Young

- Am așteptat ca amfibian ar fi furios de un astfel de comportament insolent viespi, dar ea a rămas nemișcată, - spune în vârstă de 17 ani din Indonezia. - Chiar am crezut că ea a fost bucuros de o astfel de companie. Oricare ar fi fost, dar viespea a rămas pe capul broasca timp de cinci minute!

Frog și viespe de fotograful indonezian Frankie Young

- Am avut deja ocazia de a observa acest comportament, și chiar captura-l pe aparat de fotografiat. În colecția mea există o fotografie care prezintă un dragon de sex feminin cu lemn stând pe cap de o albină. O situație similară, nu-i așa?

Frog și viespe de fotograful indonezian Frankie Young



Se pare că acesta este un fenomen obișnuit printre insecte. Poate că, le place doar să gadila nervii ei înșiși și adversarul lor - râs tânăr. - Eu chiar sper că mai mult de o dată am văzut animals'll neobișnuit să poată chat și doar să ia aparatul de fotografiat în mână.

Frog și viespe de fotograful indonezian Frankie Young

Un tânăr student de la Sambasy se bucură de fotografierea animalelor din copilărie. Îi place să le urmărească, oriunde ar fi el. Foarte des, el le ia în grădină în curtea din spate a casei sale.

Frog și viespe de fotograful indonezian Frankie Young

- Pentru a face aceste fotografii nu a trebuit să meargă oriunde, - spune Frank. - Tocmai am vizionat broaștele și zboară peste ei viespile în grădina sa. Odată ce o viespe a zburat de pe cap amfibienii sa așezat pe o ramură din apropiere, se pare că, gândesc la noul său prieten. zâmbet

Frog și viespe de fotograful indonezian Frankie Young

Și aici este o altă lucrare a tinerilor fotografi „Șopârlă și lăcustă.“ A fost făcut în noiembrie 2014. Potrivit lui Frank Young, acest moment a acționat pe camera Sony DSC-W610 (distanța focală: 4,7 mm, obturator: 1/99 sec, diafragma: F8, ISO / Film 80). Aceste caracteristici sunt în special Jung la stânga, astfel încât ai putea încerca să facă ceva similar.

Frog și viespe de fotograful indonezian Frankie Young

Foto: Frenki Jung Indonezia, 2014
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Mantis de echitatie un melcMantis de echitatie un melc
Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill DohertyVânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty
Fotograf macacFotograf macac
Cea mai lungă insectă din lumeCea mai lungă insectă din lume
Masculii broaște de sticlă și urmașii lor viitoareMasculii broaște de sticlă și urmașii lor viitoare
Rat ajunge la mal din cauza broascaRat ajunge la mal din cauza broasca
Leaf bug-ul de la o grădină zoologică pentru copii în Fort WayneLeaf bug-ul de la o grădină zoologică pentru copii în Fort Wayne
Joc periculosJoc periculos
Fotograf împotriva ursul!Fotograf împotriva ursul!
Ca un Mantis furnică învinsCa un Mantis furnică învins
» » » Frog și viespe de fotograful indonezian Frankie Jung
© 2021 rum.perhegrigh.ru