rum.perhegrigh.ru

Furnicile joc fotbal!

Festivalul de fotbal în plină desfășurare, iar fotograful Andrey Pavlov a decis să creeze un album neobișnuit, dedicat turneul din Polonia și Ucraina. Caracteristica principală a albumului este faptul că protagoniștii din imagini nu sunt oameni, și furnici, lovind o minge!

Furnicile joc fotbal!

moment de periculos, dar portarul o lovitură partide de, luând mingea în mâinile!

Pentru a crea o astfel de fotografii unice Andrey Pavlov a trebuit să-și petreacă o mulțime de timp. ore Man uitam de insecte pentru a prinde momentul potrivit!

Crearea unui teren de fotbal improvizat care se potrivesc plantele cu frunze verzi, fotograful a adăugat porți, montaj mai multe paie lor. Ca mingea Andrey Pavlov a decis să utilizeze o mică sămânță a unei plante. A rămas doar pentru a găsi jucători ...

Furnicile joc fotbal!

Din fericire, furnicile nu trebuie să caute o lungă perioadă de timp, și în curând totul a fost pregătit pentru primul meci de fotbal dintre insecte! În această etapă, Andrey Pavlov a trebuit să arate toată cumpătarea lui, deoarece insectele nu au vrut să joace fotbal. Cu toate acestea, câteva ore după ce fotograful a fost capabil de a captura unele fotografii incredibile, în cazul în care furnicile au luptat cu disperare pentru bile de semințe.

„În viața mea am două mari pasiuni - acest lucru este fotbalul și fotografie. Așa că am luat ideea de a le combina, dar pentru a face acest lucru, imediat ce nimeni nu a făcut-o“, - spune Andrei Pavlov.

Furnicile joc fotbal!

Când lucrarea a fost de peste, Andrew la îndemână au fost câteva zeci de imagini incredibile. DailyMail constată că, într-adevăr uita la ei pare că furnicile au decis să joace fotbal!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Monumentul caracatiță Paul oracolMonumentul caracatiță Paul oracol
Personalitate pe patru labePersonalitate pe patru labe
Furnicile kamikazeFurnicile kamikaze
& Ldquo; Ant fantezie & rdquo;& Ldquo; Ant fantezie & rdquo;
Furnicile - GreiiFurnicile - Greii
Poze neobișnuite de șobolaniPoze neobișnuite de șobolani
O zi din viața lui MantisO zi din viața lui Mantis
Ursul Vesel de la Madrid ZooUrsul Vesel de la Madrid Zoo
Experimentele lui Pavlov câiniExperimentele lui Pavlov câini
De ce drooling la câiniDe ce drooling la câini
» » » Furnicile joc fotbal!
© 2021 rum.perhegrigh.ru