rum.perhegrigh.ru

Great Gray Owl de fotograf ceh Jiri Michal

Great Gray Owl (lat. Strix nebulosa), Este considerat unul dintre cele mai periclitate bufnițe, conducând un mod destul de secretos de viață. Dar, după cum vom vedea, această bufniță arată mai mult curiozitatea și absolut nu se va ascunde.

Great Gray Owl de fotograf ceh Jiri Michal

Foto: Jiri Michal / Republica Cehă

Aceste imagini remarcabile nu a reușit să capteze în vârstă de 34 de ani, animale sălbatice fotograf Jiri Michal (Jiri Michal), într-una din pădurile suburbane din Republica Cehă.

- O bufniță gri imens trage cu ochiul din spatele unui copac, părea că joacă pradatori ascunde și de a căuta cu mine - spune Jiri Michal. - Acest comportament Great Gray Owl, am văzut pentru prima dată și, prin urmare, nu a putut rezista tentației de a fotografia acest Igrunov.

Great Gray Owl de fotograf ceh Jiri Michal

- Mi se părea că bufnița este o experiență foarte asemănătoare om înțelept cu mustață gri și o barbă mică, un om care a cunoscut viața, - a mărturisit fotograf ceh. - neclar a fost superb!

- Eu nu pot ajuta, dar rețineți că bufnițele sunt păsările mele preferate. Ele sunt incredibil de ochi frumoși și expresivi care arata foarte bine in fotografii. Am putea să-i uit ore în șir. Pentru aceasta frumusete a trebuit să „vâneze“ timp de trei ore.



Great Gray Owl de fotograf ceh Jiri Michal

Great Gray Owl prefera padurile de conifere pure, cu copaci mari, dar uneori poate fi găsit în destul de rare, păduri mixte in apropiere de zone umede, deoarece este în astfel de locuri se găsește o mulțime de producție, el iubește această bufniță.

- Gray Owl este mare, dar forma mai comuna a Owl de relief care locuiesc în păduri mai sudice. Acesta poate fi găsit în America de Nord, Canada și Europa de Nord. În mod firesc, locurile preferate pentru bufniță cuibărit sunt păduri dese de conifere.

Great Gray Owl de fotograf ceh Jiri Michal

- Această specie de bufnite preferă să vâneze noaptea, dar uneori ele pot fi văzute în timpul zilei. Se pare că marea mea bufniță gri dintre cei care nu au nici o problemă să vâneze în timpul zilei - a declarat Dl. Mihal.- Această bufniță nu a fost creat să se joace cu mine prea mult timp, și imediat după ce am luat cateva imagini a zburat, - fotograful a adăugat.

Great Gray Owl de fotograf ceh Jiri Michal

- Mi-am dorit întotdeauna să arate oamenilor lumea de animale sălbatice, așa că am luat fotografia, așa cum este în măsură să dezvăluie toată frumusețea naturii noastre și a locuitorilor săi, - conchide Jiri Michal.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Bufnitele de la fotografi Jari peltomaki si David tiplingaBufnitele de la fotografi Jari peltomaki si David tiplinga
Bufnițe negrese de fotograful britanic Russell SavoryBufnițe negrese de fotograful britanic Russell Savory
Zambitoare bufniță hambarZambitoare bufniță hambar
Familia poartă pyayakkonena fotograf vilaFamilia poartă pyayakkonena fotograf vila
Hatchling bufniță de la grădina zoologică cercănat PhoenixHatchling bufniță de la grădina zoologică cercănat Phoenix
Veverite dans amuzant în NamibiaVeverite dans amuzant în Namibia
Lilieci din Lumea fotografului Kathy Adams ClarkLilieci din Lumea fotografului Kathy Adams Clark
Vulturul pleșuv pui grădină zoologică din IsraelVulturul pleșuv pui grădină zoologică din Israel
Fotograf macacFotograf macac
Pet bufnițăPet bufniță
» » » Great Gray Owl de fotograf ceh Jiri Michal
© 2021 rum.perhegrigh.ru