rum.perhegrigh.ru

Ochi Diavolul în întuneric

Aceste fotografii ale creaturii teribil cu ochii roșii strălucitori au fost filmate pe camera in timpul vânătorii sale în apele râului shoaled imediat după apusul soarelui.

ochi Diavolul în întuneric

Într-o ambuscadă: Alligator pîndea prada. Foto: Larry Lynch / Myakka River State Park în Florida

Nu a fost nici o ploaie pentru o lungă perioadă de timp, atât de mult nivelul râului a scăzut. Acest imens aligator, acest monstru preistoric liniște minte, ascunde, de așteptare pentru următoarea victimă.

O serie de imagini a fost luată de fotograf-naturaliste Larry Lynch (Larry Lynch), pe râul Myakka National Park Myakka River (Myakka River State Park), în apropiere de orașul Sarasota (Sarasota), Florida, Statele Unite ale Americii.

Larry a fost unul dintre câștigătorii „cel mai bun film al anului“. Concursul a fost organizat de Muzeul de Istorie Naturala (Natural History Museum), Londra. Imaginea a fost intitulat „Avertisment de noapte lumină» ( «avertizare lumina de noapte»). Potrivit publicației National Geographic fotografia cu el aligator a devenit una dintre cele mai bune fotografii de animale sălbatice pentru aprilie 2012.

ochi Diavolul în întuneric



- Me noroc, datorită căreia am reușit să ia o imagine de acest tip formidabil - a spus Larry. La acea vreme, râurile Myaka vale pentru o lungă perioadă de timp nu a existat nici o ploaie, iar pista sa destul de mică adâncime a devenit, aproape ca un timp de secetă.

- Reptile se pare că a fost în deprimat din cauza cantității mici de apă în râu, în caz contrar ea ar fi observat. Și așa că am „absolut nici un risc“, a luat această imagine folosind blițul minim. Alligator nu se mișcă, și am o mare fotografie monstru formidabil cu ochii roșii strălucitori. Această strălucire teribil este impresionant! - Eu admir Larry.

- Aligatorii bine a se vedea în întuneric, le oferă un avantaj asupra victimei, cu atât mai mult ei sunt maeștri de camuflaj, care crește șansele lor de succes. Pentru a obține aceste imagini, am avut de a experimenta o mulțime de „distracție“. Toate într-o mlaștină în, nu se deplasează câțiva metri distanță de periculos prădător mănâncă țânțarii enervant, m-am așezat și gândit cum să facă o lovitură bună, și, în același timp, să nu devină cina.

ochi Diavolul în întuneric

Myakka River - un popular parc național din SUA. El este unul dintre cele mai mari și cele mai vechi parcuri de stat din Florida. Teritoriul parcului trece prin 57 de km de păduri, stepe și cui. Aceasta atrage mii de turisti care doresc sa admire frumusetea faunei locale. Dar nu uitați că râul Myakka găzduiește numeroase aligatori, care pe bună dreptate stabilit în majoritatea regiunilor sale și care sunt principala atractie a acestui parc.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Langurs Iavan din KentLangurs Iavan din Kent
Copac leu în centrul Serengeti din TanzaniaCopac leu în centrul Serengeti din Tanzania
Grădina zoologică Lowry alăptat Cougars copii FloridaGrădina zoologică Lowry alăptat Cougars copii Florida
Concurs foto de Societatea Zoologica din Londra Premiul 2015Concurs foto de Societatea Zoologica din Londra Premiul 2015
Vidrele gigant Cub din rezerva SingaporeVidrele gigant Cub din rezerva Singapore
Fotografii rare de rasul canadianFotografii rare de rasul canadian
Rut Deer în Richmond Park din LondraRut Deer în Richmond Park din Londra
Alligator la un picnic!Alligator la un picnic!
Okapi Kid Lowry Zoo parcOkapi Kid Lowry Zoo parc
O luptă disperată pentru viațăO luptă disperată pentru viață
» » » Ochi Diavolul în întuneric
© 2021 rum.perhegrigh.ru