rum.perhegrigh.ru

Cerb King in Richmond Park

Este un cerb magnific face parte din cele mai puternice animale - și judecând după aceste fotografii, de asemenea, cel mai regal.

cerb King of Richmond Park

Regele cerb din domeniul faunei sălbatice Anglia. Foto: Mark Smith / Richmond Park

Toate cerb fugit repede atunci când sistemul de compensare a fost lansat in aceasta frumusete - un cerb roșu maiestuos cu un imens "coroană" ferigă, decora cu coarne ramificate.

în vârstă de 30 de ani, fotograful Mark Smith (Mark Smith), a fost doar șocat când a fost din desiș de pădure Richmond Park (Richmond Park) în rezervă Royal Park (Royal Park) Surrey, Marea Britanie, a venit un cerb neobișnuit.

cerb King of Richmond Park

Mark Smith / Richmond Park

Acest mascul mare holbezi la fotograf cu inerente în acest moment aroganță și măreție, toate opiniile sale, el a arătat superioritatea lui și "coroană" Părea destul de natural în capul lui.

Potrivit fotograf cu sediul la Londra, cerb părea să vină din toate bine cunoscute basme ale vechi. Spectacolul a fost impresionant! Acum este timpul cerb canelurare și așa masculii paza gelozie posesiunile lor de la extratereștri invadatoare.

cerb King of Richmond Park

Mark Smith / Richmond Park


- Am fotografiat un cerb timp de patru ani, și știu, și am văzut cum totul se întâmplă mai mult decât o dată, dar un astfel de om frumos am avut niciodată întâlnit în viața mea, - spune dl Smith. - Probabil că mi-a luat pentru adversarul său și a început cu furie să împrăștie coarne de pământ din jurul lui într-o încercare de a mă sperii.

cerb King of Richmond Park

Mark Smith / Richmond Park

După o clipă, și-a ridicat capul maiestuos și a început să urle cu voce tare, arătând astfel superioritatea sa și, în același timp, atragerea de sex opus.

Mark Smith a fost uitam cerb în Richmond Park de la 06:00, și este un eveniment interesant a avut loc în jurul prânzului. Potrivit fotografului și naturalist, cerbul a estimat, în aparență, undeva în jurul valorii de 8-10 ani, iar această frumusețe a fost una dintre cele mai mari dintre toate cele 600 de cerb care trăiesc pe rezerva Royal Park.

cerb King of Richmond Park

Mark Smith / Richmond Park

El a estimat că cerbul părea a fi de aproximativ 8 la 10 ani, și a fost cu siguranta una dintre cele mai mari de 600 de cerb care trăiesc în rezervă. În cazul în care nu cea mai mare. Într-adevăr, această Deer King.

cerb King of Richmond Park

Mark Smith / Richmond Park

- răcni lui a fost foarte puternică și înfricoșătoare - își amintește fotograful - ar putea fi auzit destul de departe. Acest cerb puternic nu este nevoie pentru a rula pentru femei, au venit la el, și este clar de ce - zâmbind, adaugă Smith.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Mouse-ul recolta Eurasiatic de la Bridger fotograf de brandMouse-ul recolta Eurasiatic de la Bridger fotograf de brand
Rhesus călăreț MalaeziaRhesus călăreț Malaezia
Fotografii rare de rasul canadianFotografii rare de rasul canadian
Rut Deer în Richmond Park din LondraRut Deer în Richmond Park din Londra
Ochi Diavolul în întunericOchi Diavolul în întuneric
Cerb mouse-ul de la Zoo BerlinCerb mouse-ul de la Zoo Berlin
Pampas Cub cerb din Biopark în UruguayPampas Cub cerb din Biopark în Uruguay
Regele de pescuitRegele de pescuit
Fawn de grădină zoologică Gladys PorterFawn de grădină zoologică Gladys Porter
Mark Zuckerberg a postat o imagine de câinele său într-un costum de SithMark Zuckerberg a postat o imagine de câinele său într-un costum de Sith
» » » Cerb King in Richmond Park
© 2021 rum.perhegrigh.ru