rum.perhegrigh.ru

Prietenia neobișnuită între un urs și un lup

Privind la aceste fotografii neobișnuite vedeți că în sălbăticie se poate întâmpla oriunde. Și chiar și prietenia între astfel de animale diferite, cum ar fi ursul brun și lupul gri, care sunt potențiali rivali, este de asemenea posibil.

Prietenia neobișnuită între un urs și un lup

Foto: Lassi Rautiainen / Finlanda

Aceste imagini ar putea face cunoscute finlandez faunei sălbatice fotograf Lassi Rautiainen (Lassi Rautiainen) undeva in salbaticia forestiere din nordul Finlandei. A asistat la o prietenie neobișnuită între un tânăr urs brun și lup.

fotograf în vârstă de 56 de ani, în ultimele zece zile, privit ca doua dintre cele mai cunoscute animale de pradă care sunt potențiali concurenți și chiar dușmani în sălbăticie, pus în scenă în fiecare noapte „cine romantice“, partajarea, prada prinde unul cu celălalt.

Prietenia neobișnuită între un urs și un lup

Young, ci un urs destul de mare și lupul au creat o alianță neobișnuită. Potrivit Lassi Rautiainen, cel mai probabil sa întâmplat pentru tineret animală, datorită faptului că acestea nu au avut o experiență suficientă în vânătoare. Și prin combinarea efortului general, tânărul prădătorul a reușit să supraviețuiască în condițiile dure ale mediului sălbatic.

- Nimeni nu poate ști exact de ce sa întâmplat acest lucru. Cred că, în momentul de a întâlni un urs și un lup erau încă foarte tineri și nesiguri de ei înșiși și nu știu cum să supraviețuiască în monoterapie.

Prietenia neobișnuită între un urs și un lup



- Ei au fost capabili să se sprijine reciproc în momente un deosebit de dificile ale vieții sale. Devenind unul dintre prietenii tăi Din păcate, prădători și au rămas împreună. Împreună mult mai ușor de a găsi propria lor hrană și de a supraviețui într-o lume dură pentru ei, - spune fotograful.

Prietenia neobișnuită între un urs și un lup

- Mi se pare că se simt foarte confortabil unul cu celălalt. În termen de 10 zile, le-am văzut, s-au întâlnit și cina împreună. Întâlnirea lor a durat de la 20 la 4 dimineața.

- Când am început să urmăresc acest cuplu neobișnuit și pentru cooperarea lor, am vrut să arăt lumii că acest lucru este posibil în natură, - spune dl Rautiainen. Poate că va fi un exemplu pozitiv bun pentru mulți oameni.

Prietenia neobișnuită între un urs și un lup

- Mai târziu am văzut cum lupul a fost admis la „clubul urs“ pe picior de egalitate cu urșii. Se pare că fiecare stol găsit posibil atât de familiar ...

Prietenia neobișnuită între un urs și un lup

Trebuie remarcat faptul că fotograful finlandez Lassi Rautiainen organizează animale sălbatice fotografie safari și el este unul dintre participanții la festival de fotografie natura 2, care a avut loc la Sankt Petersburg, în luna martie.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Incredibil cimpanzeu prietenie și puiulIncredibil cimpanzeu prietenie și puiul
Familia poartă pyayakkonena fotograf vilaFamilia poartă pyayakkonena fotograf vila
Portrete Expresiv de câini de la Elke VogelsangPortrete Expresiv de câini de la Elke Vogelsang
Prietenia neobișnuită între leilor tineri, hienă și pui de tigruPrietenia neobișnuită între leilor tineri, hienă și pui de tigru
Gnu a salvat-o de la un pui de leopardGnu a salvat-o de la un pui de leopard
& Ldquo; Ant fantezie & rdquo;& Ldquo; Ant fantezie & rdquo;
Poze neobișnuite de șobolaniPoze neobișnuite de șobolani
Fotograf macacFotograf macac
Lupta între girafe în Sabi rezervă SABILupta între girafe în Sabi rezervă SABI
Prietenia lui Emily Bland și urangutanul RishiPrietenia lui Emily Bland și urangutanul Rishi
» » » Prietenia neobișnuită între un urs și un lup
© 2021 rum.perhegrigh.ru