rum.perhegrigh.ru

Prădător sau pradă?!

Crocodilul de Nil - prădători periculoase, ceea ce este mai bine să nu se apropie îndeaproape, ci ca puii, ei nu sunt atât de periculoase și pot deveni chiar o pradă! Mai multe fotografii unice a reușit să fotograful Mark Sheridan-Jones (Mark Sheridan-Johnson).

Prădător sau pradă?!

Masculii fotografiat într-una din rezervele de joc din Tanzania. Situat în apropierea unui râu mic, Mark a văzut un crocodil mic a reușit să prindă pește ei înșiși. Reptila a fost ca o cină copioasă, dar a aterizat în apropierea unui vultur mare. Primele imagini arată că pasărea a devenit interesat de pește, care este în fălcile unui crocodil, dar în curând, Mark a văzut adevăratele intenții ale vulturului ...

Într-o chestiune de secunde înainte de fotograf jucat o scenă, fiecare dintre noi a văzut în ilustrație „lanțul alimentar“ schematică într-un manual de biologie. In partea de jos a acestui „lanț“, a fost reprezentat de obicei insectele care servesc drept hrană pentru o varietate de șopârle și șerpi, care, la rândul său, a apărut în dieta de la animale mai mari. Cine ar fi crezut că crocodil (chiar mai mult, și destul de mici) pot deveni prada cuiva! Dar asta este exact ceea ce sa întâmplat!

Prădător sau pradă?!



Doar o clipă mai târziu, după cum sa menționat Mark a aterizat lângă un vultur, distracția a început. În primul rând, fotograful a crezut că crocodil pasăre apasă pe cu scopul de a-l sperie și să-l arunce prada, dar după o a doua mișcare fulger vultur luat reptilelor, care în câțiva ani ar putea deveni un animal de pradă multimetru, și a crescut.

„În ultimii nouă ani am organiza excursii safari, dar în tot acest timp nu am mai văzut așa ceva. În acea zi, am mers pe lui „Land Cruiser“, atunci când atenția mea a fost atrasă de zburde pe malul râului. Sa dovedit că acest crocodil, a prins un pește. Nu am putut imagina că el ar fi fost prins în câteva secunde. Vulturul este de vânătoare crocodil, care s-ar fi crezut! „- spune Mark Sheridan-Johnson.

Prădător sau pradă?!

crocodili de Nil Adult sunt foarte periculoase, iar baza dieta lor este format din căprioare, zebre, și chiar elefanți tineri. vulturi din Africa, la rândul său, preferă să mănânce pește, dar, după cum se poate vedea, ele nu au nici o problemă pentru a încerca ceva mai exotic!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Cea mai mare pasăre de pradăCea mai mare pasăre de pradă
Dog Zuckerberg Bestia sărbătorește a cincea zi de naștereDog Zuckerberg Bestia sărbătorește a cincea zi de naștere
Dă-mi crocodil !!!Dă-mi crocodil !!!
Crocodil sub patCrocodil sub pat
Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill DohertyVânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty
Câine credincios așteaptă stăpânul său din spital - Video întâlnire mult așteptatăCâine credincios așteaptă stăpânul său din spital - Video întâlnire mult așteptată
Citate despre caini din gura oamenilor mariCitate despre caini din gura oamenilor mari
Regele de pescuitRegele de pescuit
Camka Hippo proteja copilul lor de crocodilCamka Hippo proteja copilul lor de crocodil
Pescărușul-jefuitor și impas neajutoratPescărușul-jefuitor și impas neajutorat
» » » Prădător sau pradă?!
© 2021 rum.perhegrigh.ru