rum.perhegrigh.ru

Zebra: Cine în proprietarul genealogic?

Doi rivali întâlnit în lupta pentru un rol de lider în turma de zebre care trăiesc în zona de conservare Ngorongoro din Tanzania.

Cine este proprietarul turmei?

Winfried Wisniewski / Minden / Solent

Pe de o parte - emoție și de tineret, celălalt - experiența și înțelepciunea. În joc - conducerea grupului de două duzini de zebre. Lupta a durat câteva ore, și nimeni nu a vrut să dea, dar este înțelepciunea ajutat de sex masculin triumful de zece ani peste adversarul lor mai puternic, dar mai puțină experiență. Cuplu de sex masculin, a învins, bate o retragere pripită.

Cine este proprietarul turmei?

Winfried Wisniewski / Minden / Solent

Winfried Wisniewski, un fotograf din Germania, în conformitate cu imaginile unice. „Zebra este neobișnuit pentru a intra într-o astfel de lupte crude și prelungite. Am avut noroc, am luat o fotografii senzaționale.

Cine este proprietarul turmei?

Winfried Wisniewski / Minden / Solent

A fost o luptă între masculi, dintre care unul este aproape de două ori la fel de vechi ca și cealaltă. Vârsta lor aproximativă am determinat lungimea dinților - una din aproximativ zece, al doilea - patru sau cinci ani.



Cine este proprietarul turmei?

Winfried Wisniewski / Minden / Solent

Suntem mai mult de o oră privindu-le, dar lupta lor, probabil, a început cu mult timp înainte am ajuns, deoarece ambele au fost răniți grav. O astfel de furie și dorința de a câștiga cu orice preț, nu am văzut „- spune fotograful.

Cine este proprietarul turmei?

Winfried Wisniewski / Minden / Solent

Evenimentele au avut loc în rezerva Ngorongoro, situat în partea de nord a Tanzaniei. Aici, figuri exemplare, există mai mult de patru mii zebre. Ele sunt unite în turmă, al căror număr ar putea ajunge la mii de persoane.

Cine este proprietarul turmei?

Winfried Wisniewski / Minden / Solent

Fiecare zebră - proprietarul unic, inerente numai figura ei în haina, o funcție de protecție. Zebrele comunica folosind sunete, expresii faciale și mișcările. De exemplu, aproape de capul urechile sunt un semn de agresiune și a avertizat împotriva comunicării nedorite.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Ceartă între doi zebreCeartă între doi zebre
Sparring în zăpadăSparring în zăpadă
Micul Zebra de la grădina zoologică monarto Australian ZooMicul Zebra de la grădina zoologică monarto Australian Zoo
ZebreZebre
Denver Zoo salută mânz zebră GrevyDenver Zoo salută mânz zebră Grevy
Copil de munte zebră sa născut la grădina zoologică din BlackpoolCopil de munte zebră sa născut la grădina zoologică din Blackpool
Lupta între girafe în Sabi rezervă SABILupta între girafe în Sabi rezervă SABI
Odată ce banda, două benzi ...Odată ce banda, două benzi ...
Culoare specială la ovineCuloare specială la ovine
Zebra de MonartZebra de Monart
» » » Zebra: Cine în proprietarul genealogic?
© 2021 rum.perhegrigh.ru