rum.perhegrigh.ru

Prietenia dintre un câine și o vulpe

Uneori evenimentele reale depășesc Luba povești confecționate, și poveste incredibil este destul de posibil în viața reală. O dovadă a acestei a fost incredibila poveste a unui roșu cu părul vulpe obișnuită Sniffer (Sniffer) și prietenul său, un câine pe nume Tinny (Tinni).

Prietenia dintre un câine și o vulpe

Foto: Torgeir Berge

Acest cuplu neobișnuit trăiește într-o pădure norvegiană, în cazul în care este distractiv să-și petreacă timpul lor. Și dacă veți găsi în aceste locuri vulpea destul de bună dreptate, câinele folosește doar aici să se întâlnească și să se joace cu partenerul lui.

Prietenia dintre un câine și o vulpe

Potrivit cainelui proprietarului, si faunei sălbatice fotograf Torgeira Berg (Torgeir Berge), Tinney îi place să-și petreacă timpul cu vulpea, care a fost de a le picătură în căutare de ceva gustos. Acum, vulpea viclenia este atât de folosit pentru cei ce vin aici în fiecare zi.

Prietenia dintre un câine și o vulpe

- Acum, ei au devenit prieteni adevărați, care nu pot trăi unul fără altul, chiar și în ziua - spune fotograful. - Împreună, ei alerga, sari, înot în râu, îmbrățișarea și chiar uneori dorm împreună, înghesuit aproape unul de altul. Înainte, eu n-aș fi crezut că este posibil!

Prietenia dintre un câine și o vulpe

Mai mult decât atât, Torgeir Berg spune câinele și vulpea lui sunt foarte asemănătoare între ele. - Ei au o personaje foarte similare și gusturi, le place să joace atât violente, și înot în râu, - spune omul. - Privind la ei, am avut ideea de a crea o carte plină de imagini interesante și povești despre sniffer și Tinney.



Prietenia dintre un câine și o vulpe

O parte din veniturile din carte se va trimite un om la protecția vulpi sălbatice, pentru a le proteja de vânătoare excesivă, datorită blana lor roșiatică frumos. - Îmi pare rău că oamenii omoară vulpi și le conțin în cuști mici, numai în scopul de a pune pe haine de blana de lux!

Prietenia dintre un câine și o vulpe

- Noi trebuie să aibă grijă de lumea animală din jurul nostru și nu cred că doar despre plăcerea și nevoile imaginare, - fotograful norvegian. - Îmi pare foarte rău pentru acești oameni, deoarece ei nu sunt capabili să realizeze tot prejudiciul cauzat de un animal sălbatic.

Prietenia dintre un câine și o vulpe

- În fiecare zi mă uit la jocuri distractive între sniffer și Tinney. Le-am fotografiat, încercând să capteze fiecare moment interesant în viață. Și vreau să împărtășesc aceste fotografii cu oamenii, astfel încât acestea să înțeleagă modul în care viața este uimitor și versatil.

Prietenia dintre un câine și o vulpe

- Cu ajutorul cărții vreau să schimbe norvegian (și nu numai) societatea și de a proteja aceste animale, - spune Torgeir Berg. - Pentru această poveste emoționantă de prietenie a atins inimile multor oameni și le zdrobit pentru a schimba atitudinea față de natură.

Video: Torgeir Berge
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Terrier Maddie si Fox Rosie - cei mai buni prieteni!Terrier Maddie si Fox Rosie - cei mai buni prieteni!
Cuplu panda mici de la grădina zoologică KnoxvilleCuplu panda mici de la grădina zoologică Knoxville
Zbor de rechinZbor de rechin
Prietenia neobișnuită între fotograf și mangustePrietenia neobișnuită între fotograf și manguste
Pisica curajos urmărit vulpea cu curtea saPisica curajos urmărit vulpea cu curtea sa
Fox cu obiceiurile canineFox cu obiceiurile canine
Ce sunete pot publica vulpeCe sunete pot publica vulpe
Fox curios și fotografulFox curios și fotograful
Acasă Fox Fenech sau la domiciliuAcasă Fox Fenech sau la domiciliu
Fox terrierFox terrier
» » » Prietenia dintre un câine și o vulpe
© 2021 rum.perhegrigh.ru