rum.perhegrigh.ru

Prietenia neobișnuită între fotograf și manguste

După cum sa dovedit, animalele care trăiesc în sălbăticie nu poate fi destul de atât, și sălbatic așa cum ar putea părea la prima vedere.

Prietenia neobișnuită între fotograf și surikatmi

Foto: Will Burrard-Lucas regiune / Makadikgadi din Botswana

De exemplu, British fotograf natura Will Burrard-Lucas (Will Burrard-Lucas) a fost capabil de a găsi un teren comun cu familia Suricată, care trăiește în bazinele de drenaj ale Makgadikgadi (Makadikgadi), în Botswana (Africa de Sud).

Prietenia neobișnuită între fotograf și surikatmi

Will, care a sosit special în regiune pentru a face fotografii de manguste, nu se aștepta ca el este norocos, el poate elimina în mod liber unul dintre animalele cele mai agile și neliniștite din Africa. Animalele sunt atât de încredere fotograf pe care l-au ales șef al camerei și chiar ca o platformă de vizionare.

Prietenia neobișnuită între fotograf și surikatmi

- Avem din primele zile a început o relație caldă și strânsă, - împărtășește impresiile sale de fotograf în vârstă de 30 de ani. - Am folosit pentru a fi, nici nu ar putea crede că manguste sunt animale sociabile atât! Ei devin literalmente pe lângă mine, mă văd ca un membru al familiei sale.

Prietenia neobișnuită între fotograf și surikatmi

- Meerkats a urcat până la mine pe cap, din spate și chiar obiectivul camerei în timpul expunerii. M-au folosit ca o platformă de vizualizare extrem de convenabil și în condiții de siguranță - spune Burrard-Lucas. - A fost foarte amuzant. Anterior, nu am avut o astfel de experiență strânsă cu animale.

Prietenia neobișnuită între fotograf și surikatmi



Din primele zile ale acestor animale drăguțe ne-am dat seama că fotograful, echipajul său și, desigur, o lentilă imens aparat de fotografiat nu reprezintă nici un pericol pentru ei și, prin urmare, lăsat să ajungă atât de aproape.

Prietenia neobișnuită între fotograf și surikatmi

- Meerkats sunt cunoscute ca fiind animale foarte precaut. În zonele în care locuiesc, se găsește un număr mare de animale de pradă care le vânează. Prin urmare, manguste încearcă să urce la primele locuri pentru a obține o privire mai bine la împrejurimi.

Prietenia neobișnuită între fotograf și surikatmi

Această familie Suricată nu se teme de oameni, de ce sunt atât de ușor urcat pe mine, scanarea de teren cu înălțimea creșterii mele. În opinia mea, este foarte convenabil! - Va râde. De fapt, aceste animale sunt foarte inteligente și sunt conștienți de faptul că lângă mine nu erau în pericol.

Prietenia neobișnuită între fotograf și surikatmi

- Din fericire, în țara mea eu sunt foarte mândru de manguste - recunoscut fotograf britanic - astfel încât imaginile mele au cu siguranță vor dori.

Prietenia neobișnuită între fotograf și surikatmi

Foto: Will Burrard-Lucas regiune / Makadikgadi din Botswana

Video: Va Burrard-Lucas regiune / Makadikgadi din Botswana
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Micul Suricată și Chester ZooMicul Suricată și Chester Zoo
Perfect împușcat fotograf scoțian KingfisherPerfect împușcat fotograf scoțian Kingfisher
De Taronga Zoo puii de debut meerkatDe Taronga Zoo puii de debut meerkat
Familia poartă pyayakkonena fotograf vilaFamilia poartă pyayakkonena fotograf vila
Portrete Expresiv de câini de la Elke VogelsangPortrete Expresiv de câini de la Elke Vogelsang
Grădina Zoologică Brevard din manguste a apărut urmașiGrădina Zoologică Brevard din manguste a apărut urmași
Fotograf macacFotograf macac
De Meerkats reaprovizionare grădină zoologică Cotswold Wildlife ParkDe Meerkats reaprovizionare grădină zoologică Cotswold Wildlife Park
Trio voioasă manguste Perth ZooTrio voioasă manguste Perth Zoo
Rularea girafe de fotograf Charlene bakkioniRularea girafe de fotograf Charlene bakkioni
» » » Prietenia neobișnuită între fotograf și manguste
© 2021 rum.perhegrigh.ru