rum.perhegrigh.ru

Pinguini King - aproape ca oamenii!

Câteva sute de fotografii au fost făcute în timp ce lucra la un documentar BBC Pinguinii: Spy în discuție. Având în vedere imaginile pe care le puteți vedea cum pinguini se încadrează în dragoste, se rup în perechi și să aibă grijă de copii s-au născut. În general, putem urmări pe deplin ciclul de viață al acestor păsări minunate în aceste fotografii!

pinguini King - aproape ca oamenii!

Unele dintre aceste fotografii a fost publicată de către jurnaliști Dailymail. Pentru a le vedea, puteți în știri deplină ...

„Echipajul nostru a petrecut în Antarctica mai mult de 300 de zile. Lucrul la acest film documentar, am filmat mai mult de 1.000 de ore de video-materiale și au făcut câteva mii de fotografii. Rezultatele surprins chiar și noi, așa cum am văzut perfect cu pinguini de altă parte „- spune producătorul filmului John Downer.

pinguini King - aproape ca oamenii!

Omul a spus că ei nu au lucrat atât de mult timp cu privire la orice documentar. John Downer și echipa sa echipajul a fost în măsură să examineze în detaliu obiceiurile de pinguini, și au văzut că între oameni și aceste păsări multe în comun!

pinguini King - aproape ca oamenii!



„Ele sunt surprinzător de asemănătoare cu noi. Ele se încadrează în dragoste, gelos unul de celălalt, iar atunci când cuplul vine copilul, apoi se uită atât de atent peste ea! Nu va arata ca este cineva „-?! Pune o întrebare retorică Downer.

pinguini King - aproape ca oamenii!

În scopul de a obține cât mai aproape de planuri de echipă echipă de film John Downer folosi camera in miniatura speciala. Oamenii era important pentru a trage în imediata apropiere a coloniei pinguin, fără a le confunda cu prezența sa.

pinguini King - aproape ca oamenii!

BBC echipa echipa de filmare pentru o lungă perioadă de timp uitam de relația dintre o pereche de pinguini. Oamenii au fost uitam ca intre păsări relație legat. Curtarea poate dura timp de câteva săptămâni, după care femela va respinge orice femeie, sau ele devin un cuplu!

pinguini King - aproape ca oamenii!

După ceva timp, cuplul se nasc pingvinyata mici. Puii sunt atât de vulnerabile încât te întrebi ce pinguini pe părinții forțează să-i lase în întinderi nesfârșite de zăpadă, care este cel mai adesea temperatura este menținută la aproximativ 40 de grade Celsius. Cu toate acestea pinguini proteja abnegație puii de vânt rece, complicarea puii mici cu corpurile lor!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Fotografii poze bichon friséFotografii poze bichon frisé
Fotografii bull terrier pozeFotografii bull terrier poze
Deșteptarea!Deșteptarea!
În Anglia, am introdus o nouă generație de pinguiniÎn Anglia, am introdus o nouă generație de pinguini
Humboldt pui de pinguin din Germania ZooHumboldt pui de pinguin din Germania Zoo
Fotografii de BasenjiFotografii de Basenji
Penguin și urs polarPenguin și urs polar
Fotografii de BeagleFotografii de Beagle
Fotografii poze AlabaisFotografii poze Alabais
Pui de pinguin gentoo din grădinile capriciosPui de pinguin gentoo din grădinile capricios
» » » Pinguini King - aproape ca oamenii!
© 2021 rum.perhegrigh.ru