rum.perhegrigh.ru

Lemuri curios

Fotograf Simon Sbaragliya a petrecut câteva săptămâni în Madagascar, în cazul în care obiectul principal al observațiilor sale au devenit lemuri. Insula nu are animale de pradă, care reprezintă o amenințare pentru aceste animale neobișnuite, astfel încât lemuri practic nimic și nici o teamă ...

lemuri Madagascar Curios

lemuri locale se comporta ca lacomi de stele faimă, toate forțele încearcă să intre în obiectivul camerei!

În cuvintele lui Simon, să se apropie de lemuri a fost ușor. Mai mult decât atât, animalele însele au fost în contact cu fotograful și fericit pozat pentru lentilele aparatului de fotografiat!

„Lemurieni sunt incredibil de creaturi ciudate, și ele sunt întotdeauna gata să“ chat „cu oamenii. Animalele nu au frică de oameni, așa cum au devenit obișnuiți cu societatea și știu că acestea nu prezintă nici un pericol. În plus, unii turiști sunt tratate la o masă de lemuri, ceea ce înseamnă că animalele atunci când un om nu fugi de ea, ci mai degrabă să-l graba cu toată viteza. Când am fost ei de fotografiere, aglomerat în jurul meu, aproximativ o duzină de aceste animale, și toți au vrut să intre în lentilele camerei mele! „- spune Simon.

lemuri Madagascar Curios

Fotograful a declarat că în compania lemuri, a petrecut aproape toată ziua. Omul a mers la vânătoare fotografie dimineața devreme și sa întors noaptea târziu!



lemuri Madagascar Curios

„Timpul a zburat de. A fost foarte distractiv sa ma uit lemuri și poznele lor. Unele persoane mai ales curajos a venit aproape de mine și cu curiozitate nedisimulată examinat camera mea. Unii au întins picioarele lor mici și l-au cercetat ușor, uitându-se periodic la aparatul de fotografiat. Era evident că ei încearcă să dau seama ce fac „, - spune fotograful.

lemuri Madagascar Curios

Simon nu lasă camera are timp de 15 ani, dar, în plus față de fotografierea om conduce, de asemenea, munca de cercetare. De-a lungul ultimilor ani, Simon a călătorit în diferite țări din întreaga lume, traducerea în practică a proiectelor lor.

lemuri Madagascar Curios

„O mare parte din munca mea într-un fel sau altul legătură cu speciile pe cale de dispariție. Am lucrat în America de Sud, Europa și Asia“, - a declarat Simon într-un interviu cu reporterii de la Dailymail.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Duke Lemur Center a prezentat Sifaka copilDuke Lemur Center a prezentat Sifaka copil
Animale de companie lemuriAnimale de companie lemuri
Chester Zoo copii introdus bambus lemurChester Zoo copii introdus bambus lemur
Noua lemur pitic cheirogaleus lavasoensisNoua lemur pitic cheirogaleus lavasoensis
În lumea mare, cu ochii larg deschișiÎn lumea mare, cu ochii larg deschiși
Firimituri Foss!Firimituri Foss!
Prietenie Două lemuri în parc drusillas la grădina zoologicăPrietenie Două lemuri în parc drusillas la grădina zoologică
Young Ring-coada lemurieni de la Woburn Safari ParkYoung Ring-coada lemurieni de la Woburn Safari Park
Sifaka Walnut St LouisSifaka Walnut St Louis
Kid Aye-Aye - cel mai ciudat primat din lumeKid Aye-Aye - cel mai ciudat primat din lume
» » » Lemuri curios
© 2021 rum.perhegrigh.ru