rum.perhegrigh.ru

Focilor-leopard duplicitar

Deci, o altă bucată de fotografii interesante! În aceste imagini, veți vedea că leopardul poate fi un animal destul de frumos și foarte periculos. Și schimbarea lui starea de spirit are loc într-o chestiune de secunde!

focilor-leopard duplicitar

Aceasta fotografie a fost luată de Doug Allen, care în ultimii câțiva ani, se bucură de fotografiere animale sălbatice. În acest moment, fotograful a fost în Antarctica.

În plus față de filmare întinderi înzăpezite ale Antarcticii, Doug Allen sa confruntat cu o subacvatic. Deja sub apă în lentila fotografului în același timp, a lovit pinguin și mare leopardul. Doug Allen a avut timp să se gândească „cât de drăguț!“, Dar după o clipă, era ceva un om nu se aștepta!

focilor-leopard duplicitar

Privind la prima imagine, se pare că pinguin și mare leopard de interesat doar aspectul unei persoane. Cu toate acestea, după cum se dovedește într-un moment, leopardul este mai interesat de pinguin ...



focilor-leopard duplicitar

Prins în vecinătatea sigiliului pinguin leopard prins fulgere de circulație păsări de apă! După un moment de pinguin a murit și numai un singur animal în cadru&# 8230;

focilor-leopard duplicitar

„De peste 35 de ani am fost fotografierea animalelor, iar marea majoritate a muncii mele într-un fel sau altul legătură cu Antarctica și Oceanul Antarctic. În memoria mea o mulțime de cazuri interesante, dar este prima dată când m-am uitat. Acum un moment de leopard au navigat pasnic trecut, iar acum el este deja în mănâncă pinguin plin „- își amintește Doug Allen.

focilor-leopard duplicitar

ia act de faptul că DailyMail Doug Allen poate fi văzut într-o serie de BBC filmul „Planeta Albastra“ si „Frozen Planet“ (planeta albastra si planeta congelate, respectiv). Ultimele fotografii, inclusiv fotografii de pinguin și mare leopardul, vor fi incluse în cartea „înghețate în timp“.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Pinguin Adelie cu insula diavoluluiPinguin Adelie cu insula diavolului
Podea mondială Polar NiklPodea mondială Polar Nikl
Sigiliu Leopard cu plăcere pozează pentru fotografulSigiliu Leopard cu plăcere pozează pentru fotograful
Leoparzi Amur mici de la Praga ZooLeoparzi Amur mici de la Praga Zoo
Leopard Amur Young din Florida ZooLeopard Amur Young din Florida Zoo
Bronx Zoo s-au născut tânăr leopard de zăpadăBronx Zoo s-au născut tânăr leopard de zăpadă
Humboldt pui de pinguin din Germania ZooHumboldt pui de pinguin din Germania Zoo
Gnu a salvat-o de la un pui de leopardGnu a salvat-o de la un pui de leopard
Întâlnire neașteptată cu un leopard PorcupineÎntâlnire neașteptată cu un leopard Porcupine
Istoric: Cum leopardul a devenit plină de coșuri?Istoric: Cum leopardul a devenit plină de coșuri?
» » » Focilor-leopard duplicitar
© 2021 rum.perhegrigh.ru