rum.perhegrigh.ru

În Anglia, am introdus o nouă generație de pinguini

Engleză Zoo Chester (Chester Zoo) a prezentat publicului o nouă generație de pui Humboldt pinguin. Aceste pigvinyata care s'au născut în acest sens, în 2014, a devenit o adevarata durere de cap pentru personalul de parc, deoarece acestea nu au putut veni cu nume pentru ei.

În Anglia, am introdus o nouă generație de pinguini

Foto: Chester Zoo / Steve Rawlins

Sezonul trecut, Humboldt pui de pinguin au fost numite după personaje din popularul serial de televiziune „Doctor Who» (Doctor Who). În același an, pinguinii au decis să numească în cinstea superstaruri trecute și prezente ale lumii fotbalului englez.

Pe fotografia de sus cu condiția Chester Zoo, arată un prim pigvinenok eclozat, căruia i sa dat numele de Rooney (Rooney). Acesta este numit în onoarea atacantului Wayne Mark Rooney de la club „Manchester United“ și echipa Angliei. Rooney a fost născut pui complet sănătos și cântărește doar 87 de grame.

În Anglia, am introdus o nouă generație de pinguini

În spatele lui a venit copilul Gerrard (Gerrard). Acest pigvinenok a fost numit după celebrul fotbalist engleză și Anglia capitanul Steven Jerrad. tipa Urmatoarea a fost numit Banks (bănci) - în onoarea lui Gordon Banks (fostul portar engleză).

Și ultimul pui a fost dat numele lui Moore (Moore). PENGUIN a fost numit după Bobby Moore, fostul căpitan al „West Ham United“ Clubul de la Londra. Toate cele patru pigvinyat a trecut primul în sondajul meu de viață, care a arătat că toate acestea sunt sănătoase, bine și câștigă în greutate, în viitor, gata de a fi lansat într-o incintă comună.



În Anglia, am introdus o nouă generație de pinguini

- Ne-am gândit că a fost o idee destul de bună pentru a numi noua generație de pinguini Humboldt în onoarea jucătorilor noștri restante, - spune un superintendent senior de pinguini Karen Nitsch. - în special cu succes această idee se uită la fundalul viitoarei 20 Cupa Mondială, care va avea loc în perioada douăsprezecelea iunie-treisprezecelea iulie 2014 în Brazilia.

În Anglia, am introdus o nouă generație de pinguini

- Avem foarte mult speranța că mici „jucătorii“ noștri nu te-am lăsat în jos și va fi la fel de puternic, Hardy și activ, ca stelele reale ale fotbalului mondial - spune, zâmbind, Karen Nitsch. Trebuie remarcat faptul că toate pigvinyata primesc acum o masă specială - un fel "cocktail de pește"Ca bebelusii sunt hraniti de parintii lor.

Video: Chester Zoo

Acum, Chester Zoo conține mai mult de patruzeci de pinguini Humboldt (împreună cu noii veniți pingvinyatami). In salbaticie, pinguinii se găsesc în zonele de coastă din Peru și Chile. pinguini Humboldt, care sunt printre cele 17 specii de pinguini, cel mai mic risc, dar, cu toate acestea, sunt incluse în Cartea Roșie a IUCN de date ca specie vulnerabile.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Young ghepard de la Chester ZooYoung ghepard de la Chester Zoo
Chester Zoo a introdus pui încoronate CraneChester Zoo a introdus pui încoronate Crane
Chester Zoo copii introdus bambus lemurChester Zoo copii introdus bambus lemur
Humboldt pui de pinguin din Germania ZooHumboldt pui de pinguin din Germania Zoo
Primele imagini ale Sumatran Tiger ChesterPrimele imagini ale Sumatran Tiger Chester
Crestate Porcupine ChesterCrestate Porcupine Chester
Pui de capibara cu mama sa de la Chester ZooPui de capibara cu mama sa de la Chester Zoo
Evenimentul mult-așteptat în Chester ZooEvenimentul mult-așteptat în Chester Zoo
La Chester Zoo se nasc de mici PuduLa Chester Zoo se nasc de mici Pudu
Chester Zoo a prezentat o specie rară de rațeChester Zoo a prezentat o specie rară de rațe
» » » În Anglia, am introdus o nouă generație de pinguini
© 2021 rum.perhegrigh.ru