rum.perhegrigh.ru

Rezervă Bears Kronotsky

Fotograf Igor Shpilenok are timp de mai mulți ani a lucrat în superintendent în Rezervația Naturală Kronotsky. Omul îi place să cutreiere teritoriul rezervației și, în special, faimoasa Vale a Geysers, care este comună pentru a vedea urși bruni.

rezervă Bears Kronotsky

Igor Shpilenok

Pe parcursul carierei sale, Igor a acumulat o mulțime de fotografii unice în natură, și recent, unele dintre ele au fost publicate în paginile site-ului Dailymail. Versiunea completă a știri, puteți vedea aceste imagini ...

Igor spune că întâlnirea cu un urs imprimat pe primele fotografii, el a amintit pentru o viață întreagă. Potapych literalmente a venit de nicăieri. Igor a fost în Valea Geysers, și peste tot în jurul a fost învăluită în ceață. Dintr-o dată, o pereche de cluburi a apărut cifra masivă, și Igor, arătând obiectivul, el a văzut un urs brun, care este banda de rulare maestru rătăcit undeva pe propria afacere.

rezervă Bears Kronotsky

Fotograful convins că trec neobservate de urs, și a decis să-l urmeze. În următoarele câteva ore, Igor privit ca ursul pescuit prima și a mâncat-o, și apoi, după ce a umplut burta, a adormit în mijlocul Văii Geysers.

rezervă Bears Kronotsky



În general, rezerva Kronotsky este considerată margine de urs, astfel încât nu este surprinzător faptul că, după un timp, Igor întâlnit cu alți doi urși - urs și puiul ei. Ei au mers pașnic pe Valea Geysers. Ursul, ocazional, sa oprit să mănânce o bucată de alte plante, dar trebuie avut în acest timp se amuza cu plăcere nedisimulată luptă în apă.

rezervă Bears Kronotsky

Într-una din runde sale următorul Igor suficient de norocos pentru a viziona un alt urs brun. Bărbat abnegație el scăldat în râu și chiar nu a observat fotograful.

rezervă Bears Kronotsky

„Am vizitat pentru prima dată aici, în 2004. Mi-a plăcut cu adevărat natura locală, iar trei ani mai târziu, m-am întors aici. Frumusete rezerva Kronotsky ma captivat, și am decis să devin un îngrijitor. De atunci, familia mea și eu nu locuiesc departe de rezervă, iar eu se întâmplă aproape zilnic pe teritoriul său. Imi place sa ma uit la urșii din Valea Geysers. În imediata apropiere a o mulțime de fructe de padure si nuci de pin, astfel încât urșii sunt în permanență în aceste domenii“, - spune Igor.

rezervă Bears Kronotsky

Kronotsky Reserve este una dintre cele mai vechi rezervatii din Rusia. A fost fondat înapoi în 1934 și este situat în partea de est a Peninsulei Kamceatka. Suprafața totală a rezervelor 1 147 619.37 ha.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Salvarea salt impala în rezervația naturală din BotswanaSalvarea salt impala în rezervația naturală din Botswana
Amuzant video cu stele de mareAmuzant video cu stele de mare
Fotografii rare de rasul canadianFotografii rare de rasul canadian
Dă-mi crocodil !!!Dă-mi crocodil !!!
Familia poartă pyayakkonena fotograf vilaFamilia poartă pyayakkonena fotograf vila
O plimbare cu bicicleta, cu un câine - nu e greu corect?O plimbare cu bicicleta, cu un câine - nu e greu corect?
Fotograf macacFotograf macac
O zi din viața lui MantisO zi din viața lui Mantis
Urșii polari în rezervă ArcticUrșii polari în rezervă Arctic
Seal și caracatițăSeal și caracatiță
» » » Rezervă Bears Kronotsky
© 2021 rum.perhegrigh.ru