rum.perhegrigh.ru

Urșii polari în rezervă Arctic

Ele sunt de obicei folosite pentru a vedea pe fundalul zăpadă alb obișnuit, și familia urșilor polari este prezentat în portocaliu și galben de fundal colorat orizont. Se pare că acest cuplu admirând magnifice animale apus de soare în Alaska.

Urșii polari din Rezerva Arctic

Foto: Sylvain Cordier / Arctic National Wildlife Refuge

Aceste imagini extraordinar de frumoase ar putea face fotograful francez-naturalist Cordier Sylvain (Sylvain Cordier) în National Arctic (Arctic National Wildlife Refuge), situat în apropiere de satul Kaktovik (Kaktovik).

Urșii polari din Rezerva Arctic

fotograf în vârstă de 67 de ani, a petrecut trei săptămâni în rezervă, în cazul în care el a reușit să se bucure nu numai frumusetea naturii curat, dar, de asemenea, să se familiarizeze cu familia de urși polari.

Urșii polari din Rezerva Arctic

În acest timp, Sylvain Cordier, înarmat cu aparatul de fotografiat și obiectiv special, situat nu departe de animale, în speranța că el va fi capabil de a captura imagini unice. După cum puteți vedea, cele mai bune imagini au fost obținute la momentul apus de soare.

Urșii polari din Rezerva Arctic

- Urșii cum ar fi vizionarea apus de soare, și se pare să Revel în frumusețea magnifică a momentului - spune fotograful francez, care a venit în Alaska din Alsacia (Alsacia). - Să fiu sincer, într-adevăr a fost un frumos spectacol natural! De dragul unui astfel de moment este în valoare de viață!

Urșii polari din Rezerva Arctic



- De fapt, poze cu ursi polari este destul de periculos și riscant, dar am avut noroc, poate, pentru că am respect pentru aceste animale. Am încercat să fiu liniștit, supunându legile naturii. Poate că este motivul pentru care cele mai multe ursoaice a permis să-i și urmașul ei ceas.

Urșii polari din Rezerva Arctic

- Cu toate că urșii au fost destul de mare, dar aceasta nu înseamnă că un urs nu le va proteja. Ea ma văzut când eram în barca lui, dar a reacționat la prezența mea favorabil.

Urșii polari din Rezerva Arctic

- Urșii au fost relaxat, comportamentul lor a fost complet natural. Ei au fost în mișcare, joc, sau pur și simplu de relaxare pe fundalul apusului de soare. A fost minunat!

Urșii polari din Rezerva Arctic

- In jurul 6:30, am pus în barca lui și a așteptat apus de soare, am avut să sper că urșii se deplasează în direcția cea bună pentru mine. Și așa sa întâmplat - un apus de soare superb și urșii polari stând pe fundal lui. Atmosfera a fost excepțională!

Urșii polari din Rezerva Arctic

Parcul Național Arctic, o suprafață de 78 051 km, este situat în partea de nord-est a Alaska, în regiunea de Nord panta Alaska (Alaska de Nord Slope) în North Slope Borough (North Slope Borough), Statele Unite ale Americii. Această rezervă este cea mai mare rezervă al țării. Administrarea sa este situat în Fairbanks.

Urșii polari din Rezerva Arctic

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Două vulpi puțin în CaliforniaDouă vulpi puțin în California
Dog Elvis determină sarcina la urșii polariDog Elvis determină sarcina la urșii polari
Fotografii rare de rasul canadianFotografii rare de rasul canadian
Familia poartă pyayakkonena fotograf vilaFamilia poartă pyayakkonena fotograf vila
Tigroaică și pui din rezerva tadoba-andhariTigroaică și pui din rezerva tadoba-andhari
Veverite dans amuzant în NamibiaVeverite dans amuzant în Namibia
Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill DohertyVânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty
Buna dispozitieBuna dispozitie
O luptă disperată pentru viațăO luptă disperată pentru viață
Plante și animale de desert arcticPlante și animale de desert arctic
» » » Urșii polari în rezervă Arctic
© 2021 rum.perhegrigh.ru