rum.perhegrigh.ru

Obosit de vânătoare

Este situat pe urs grizzly piatra este foarte asemănătoare oamenilor: în cazul în care mama sa așezat să se odihnească după o zi grea și obositoare - mâinile pe genunchi, gândindu-se stă și se uită în depărtare.

Obosit de vânătoare

Grizzlies în vacanță. Foto: Sergey Gorscov

Patru-Grizzly petrecut dimineața de vânătoare pentru somon înainte de a se așeză să se relaxeze un pic. În această poziție, el a petrecut câteva minute, iar apoi a continuat masa lui.

Obosit de vânătoare

Această serie de fotografii realizate la Nature Reserve Kronotsky, rezultatul faunei sălbatice rus fotograf Serghei Gorscov, un angajat permanent al «National Geographic» în Rusia. El a devenit un simbol al rus fotograf-naturalist, care cu entuziasm implicat în fotografierea animalelor sălbatice în diferite părți ale lumii.

Locul lui preferat a fost Kamchatka, în cazul în care timp de cinci ani, el monitorizează animalele Peninsula. Serghei a fost unul dintre puținii fotografi care au reușit să urmărească viața grizzly urs în sălbăticie.

Obosit de vânătoare



El a făcut o mulțime de fotografii impresionante din viața Kamceatka locuitor. În 2004, «National Geographic» (Rusia) a publicat un eseu fotografie de Serghei despre urși din Kamceatka, care a fost numit „mâncare excelentă pe malul Lacului Kurile.“

În timpul a petrecut pe platourile de filmare, astfel încât el a devenit prietenos cu Ursilor, în sensul literal și figurativ, că uneori el a fost capabil să-i fotografieze la lungimea brațului, și nu este în măsură să fiecare fotograf.

Obosit de vânătoare

- Grizzlies, pe care l-am fotografiat toți acei ani, a pozat pentru mine, - spune Serghei Gorscov. - Am încercat să nu încalce spațiul lor personal, iar ei, la rândul lor, - a mea, așa că între noi probleme.

- Acesta a fost un urs-fisher am observat pe tot parcursul dimineții, - spune fotograful - primul-a pus capul pe una dintre pietrele mari în râu, când a trecut prin ea, trecere prin vad, iar apoi sa așezat pe unul dintre bolovani și sa așezat acolo, cu ochii închiși, câteva minute. Ursul fidgeting mult timp pe ea înainte de a face o poziție confortabilă. Din partea se pare amuzant - ca un om obosit după o zi încărcată.

Obosit de vânătoare

Potrivit lui Serghei, îi plăcea să fie în jurul valorii și să poată suporta să-l urmărească vânătoare de somon. - Am fost în picioare foarte aproape de el, dar un grizzly nu a acordat nici o atenție la mine. El era obișnuit cu prezența mea și să-l împușc. A fost o zi de neuitat!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
African Fish Eagle de vânătoare în Delta OkavangoAfrican Fish Eagle de vânătoare în Delta Okavango
Rezervă Bears KronotskyRezervă Bears Kronotsky
Bufnitele de la fotografi Jari peltomaki si David tiplingaBufnitele de la fotografi Jari peltomaki si David tiplinga
Concurs foto de Societatea Zoologica din Londra Premiul 2015Concurs foto de Societatea Zoologica din Londra Premiul 2015
Oh, hai plimbare!Oh, hai plimbare!
Fotografii rare de rasul canadianFotografii rare de rasul canadian
Ochi Diavolul în întunericOchi Diavolul în întuneric
Perfect împușcat fotograf scoțian KingfisherPerfect împușcat fotograf scoțian Kingfisher
Familia poartă pyayakkonena fotograf vilaFamilia poartă pyayakkonena fotograf vila
Lilieci din Lumea fotografului Kathy Adams ClarkLilieci din Lumea fotografului Kathy Adams Clark
» » » Obosit de vânătoare
© 2021 rum.perhegrigh.ru