rum.perhegrigh.ru

Șarpe adevărat și cameleonic

fotograf britanic Paula Webster (Paula Webster) a fost capabil de a asista la o scene cu adevărat unic - a întâlni un șarpe și un cameleon, care sa încheiat tragic pentru ultima ...

șarpe adevărat și cameleonic

A se vedea, ascuns în frunzișul unui șarpe și un cameleon nu a fost atât de ușor ...

Paula fotografiat în pădurile tropicale din Madagascar, în cazul în care atenția a fost atrasă de o mișcare în frunzele căzute. La început, femeia nu a înțeles ce este, cu toate acestea, o privire mai atentă, a văzut un șarpe și un cameleon. șerpi intenții sunt ușor de citit în mișcările ei - ea se târî cu atenție pentru reptile, în mod evident de planificare să-l muște.

„Știi, am fotografiat natura de peste 15 ani, dar pentru a face imagini atât de clar și interesante am fost capabil pentru prima dată. In acel moment am simtit ca David Attenborough (nota - cunoscut prezentator și naturalist), „- spune el despre impresiile lui Paula Webster.

șarpe adevărat și cameleonic

Șarpele a făcut un atac fulger, Dodge este un cameleon nu a putut!


Snake se târî cu atenție la un cameleon impas. Soparla nu a fost aproape vizibil pe fundalul frunzelor căzute, dar șarpele cu toate acestea l-au găsit, iar acum ea a avut unde să fugă. Poate că cameleon a decis să se bazeze pe reacția și să încerce să scape de la momentul șerpii izbucnire, dar această decizie a fost o greșeală ...

șarpe adevărat și cameleonic

„M-am simțit puțin vinovat ca el a urmarit-o singură ființă ucide un alt“ - în comun cu reporterii Paula.

„Sarpele a făcut un atac fulger, reacționează la un cameleon care pur și simplu nu a fost posibil. Ea imediat înfășurat în jurul victimei sale și a mușcat-o, injectându-o otravă paralizant. Chameleon a fost condamnat. Știi, se spune că șerpii sunt în măsură să farmece victimele sale, așa mi se pare că cameleonul încă căzut sub vraja ei „- a spus Paula.

În cele din urmă, femeia a spus că ghidul ei, care oferă excursii de Parcul National Andasibe-Mantadila (Madagascar) a fost timp de un deceniu, a fost, de asemenea, impresionat de ceea ce a văzut.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Google Earth vă ajută să descopere noi specii de cameleoniGoogle Earth vă ajută să descopere noi specii de cameleoni
Șerpi trapa, ele dau naștere?Șerpi trapa, ele dau naștere?
Viperă mlaștină indianViperă mlaștină indian
În Anglia, în grădina zoologică Exmoor născut cameleoni rareÎn Anglia, în grădina zoologică Exmoor născut cameleoni rare
Chameleon și un fluture - un duo neobișnuitChameleon și un fluture - un duo neobișnuit
Medusa - cel mai lung piton în captivitateMedusa - cel mai lung piton în captivitate
Leopard cameleon din Carolina de Sud AquariumLeopard cameleon din Carolina de Sud Aquarium
În China, cu ferma șarpe subteran sa răspândit 160 cobreÎn China, cu ferma șarpe subteran sa răspândit 160 cobre
Cel mai faimos, celebrul șarpeleCel mai faimos, celebrul șarpele
Narcisse gropi șarpe în CanadaNarcisse gropi șarpe în Canada
» » » Șarpe adevărat și cameleonic
© 2021 rum.perhegrigh.ru