rum.perhegrigh.ru

Turtle în îmbrățișarea mortală de șarpe!

Fotografie: Jean-Michel labat ale naturii și a animalelor în pădurile din Venezuela. Cu ceva timp în lentila lui nu a venit peste ceva interesant, când Jean a auzit un strop de apă într-un lac din apropiere. Grăbind la zgomot, fotograful a văzut un anaconda imens, care șerpuia inele, încercând să sugrume căzut în bug-ul său îmbrățișare de moarte!

Turtle în îmbrățișarea mortală de șarpe!

Conform botnițe de expresie deadpan broasca testoasa dificil să se știe dacă ea e încântat de situația, sau altele asemenea, nu este prima dată pentru ea?!

S-ar părea că anaconda nu este dificil să înăbușe o broască țestoasă mică, un șarpe, dar nu ia în mod explicit în considerare faptul că victima poate exercita armura puternica.

Turtle, este în îmbrățișarea mortală a șarpelui, părea neperturbat. Apucați Anaconda încă preponderente, cu toate acestea, prins broasca testoasa nu a fost în grabă să devină pradă. armura ei a rezistat presiunii exercitate de un șarpe și o broască țestoasă pokes doar ocazional capul din ascunzătoare, pentru a evalua situația.

Turtle în îmbrățișarea mortală de șarpe!



„A fost o adevărată bătălie! Broasca nu are nici o intenție de a renunța, dar înfășurării Anaconda în jurul valorii de tot mai puternică și mai puternică. M-am simțit rău pentru captiv. Turtle a făcut toate eforturile pentru a supraviețui, dar lupta nu a fost egal, iar mai devreme sau mai târziu, ar fi pur și simplu nu a putut sta carapacea ei, „- spune în vârstă de 61 de ani, Jean-Michel.

Aceasta este în cazul în care fotograful și a decis să intervină. Jean-Michel a amânat camera deoparte și a ajuns în apă pentru a salva broasca testoasa de la moarte sigură!

Turtle în îmbrățișarea mortală de șarpe!

„Am realizat că, chiar dacă carapace de broască țestoasă să treacă un test de rezistență, anaconda poate pur și simplu trage în jos și înece, așa că am intervenit. Câteva minute mai târziu, broasca țestoasă a fost pe liber! O astfel de izolare am fost complet aranjat: în brațele mele a fost oarecum imagini unice, broasca testoasa a reușit să supraviețuiască, și numai anaconda a plecat fara cina „, - spune fotograful !.

Interesant, anaconda să crească până la o lungime de 10 metri și poate cântări mai mult de 120 de kilograme. Desigur, individul, care trebuia să se ocupe de Jean-Michel a fost mult mai puțin, altfel omul ar greu și am fost capabil să elibereze o broască țestoasă ...

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Broască țestoasă Toad mlăștinoase din Adelaide ZooBroască țestoasă Toad mlăștinoase din Adelaide Zoo
Pet Turtle: Cum de a alege un animal de companiePet Turtle: Cum de a alege un animal de companie
Țestoaselor uriașe Young de la grădina zoologică Zoo TulsaȚestoaselor uriașe Young de la grădina zoologică Zoo Tulsa
Din cauza a ceea ce broasca testoasa nu se deschide ochii?Din cauza a ceea ce broasca testoasa nu se deschide ochii?
Ce se întâmplă dacă o broască țestoasă acvatice nu mănâncă?Ce se întâmplă dacă o broască țestoasă acvatice nu mănâncă?
Unghiul său: terariu de broască țestoasăUnghiul său: terariu de broască țestoasă
Leaf bug-ul de la o grădină zoologică pentru copii în Fort WayneLeaf bug-ul de la o grădină zoologică pentru copii în Fort Wayne
Întâlnire cu un anaconda imens!Întâlnire cu un anaconda imens!
Cum să aibă grijă de broasca testoasa dumneavoastră acasă țestoasă de uscat și apăCum să aibă grijă de broasca testoasa dumneavoastră acasă țestoasă de uscat și apă
Tortie persană cu albTortie persană cu alb
» » » Turtle în îmbrățișarea mortală de șarpe!
© 2021 rum.perhegrigh.ru