rum.perhegrigh.ru

Întâlnire cu un anaconda imens!

scafandru elvețian Franco Banfi, care merg să se scufunde în râurile din regiunea Mato Grosso (Brazilia), și nu ar fi putut imagina că el a fost suficient de norocos pentru a viziona anaconda într-un habitat natural pentru ea. Cu toate acestea, pentru a face o altă scufundare, omul în apă a văzut ceva imens și sa uitat mai aproape, el a dat seama că în fața lui un anaconda imens!

Întâlnire cu un anaconda imens!

La doar câțiva metri de șarpele Franco a fost de mult timp de aproximativ 8 m. Acest Anaconda ar putea beneficia de bine rolul principal în orice film de groază, pentru că acest individ a fost pe deplin capabil să mănânce o ...

Franco Banfi cu adevărat nervi de oțel ca el nu numai că nu se teme de un șarpe uriaș, dar, de asemenea, a decis să-l captureze pe camera. Poze dovedit într-adevăr impresionant!

Întâlnire cu un anaconda imens!

Anacondas De obicei, se hrănesc cu rozătoare și păsări, dar uneori ele devin pradă animale mai mari. Anacondas preferă să atace victimele lor, în timp ce sub apă. Atunci când un potențial prada este în imediata apropiere de suprafața apei, anaconda reușește o centrare bruscă, de evacuare de la care este practic imposibil.



Întâlnire cu un anaconda imens!

„Nu este de multe ori este posibil pentru a captura anaconda în habitatul lor natural, iar apoi am fost capabil sa ma uit la un monstru subacvatic reale. Eu și câțiva dintre prietenii mei au venit la Mato Grosso, timp de 10 zile, pentru a se arunca cu capul în apele râurilor locale și lacuri. Am fost destul de norocos că, în timpul uneia dintre scufundările sale am văzut anaconda. A fost doar imens „- reamintește în vârstă de 53 de ani, Franco Banfi.

Întâlnire cu un anaconda imens!

scafandru elvețian privit șarpele timp de câteva ore. La început, omul a făcut o serie de fotografii sub apă, iar anaconda mai târziu a decis să se întindă pe plajă și încălziți la soare.

„Am ajuns chiar să văd cum vânătoarea anaconda. Din fericire, de vânătoare șarpe nu este pe mine. Ea a luat un mic capybara, și apoi a decis să se relaxeze pe plajă. șarpe Uita-te bine hrănit este mult mai sigur decât de foame! „- își amintește el cu un zâmbet într-un interviu cu scafandru Dailymail.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Imens piton albinos și familia IrwinImens piton albinos și familia Irwin
Alligator la un picnic!Alligator la un picnic!
Dă-mi crocodil !!!Dă-mi crocodil !!!
Întâlnire cu balene griÎntâlnire cu balene gri
Cel mai mare Lipitoarea din lumeCel mai mare Lipitoarea din lume
Berlin Puii s-au născut la grădina zoologică jaguarBerlin Puii s-au născut la grădina zoologică jaguar
Crocodil sub patCrocodil sub pat
Cel mai faimos, celebrul șarpeleCel mai faimos, celebrul șarpele
Cele mai lungi animale terestreCele mai lungi animale terestre
Întâlnire cu sigilii de leopardÎntâlnire cu sigilii de leopard
» » » Întâlnire cu un anaconda imens!
© 2021 rum.perhegrigh.ru