rum.perhegrigh.ru

Pozand Hippo la grădina zoologică din San Antonio

Acest hipopotam distractiv înoată în grădina zoologică din San Antonio (San Antonio Zoo), în Texas, Statele Unite ale Americii. Pentru animalele plutitoare pot fi văzute prin sticlă groasă într-o cameră specială pentru vizitatori. Acest Hippo a fost suficient pentru a lasa un fel face fotografii cu ei înșiși.

Pozand Hippo la grădina zoologică din San Antonio

Foto: Svetlana Solovyova / San Antonio Zoo

O serie de fotografii neobișnuite a reușit să facă în vârstă de 27 de ani, Olga Solovieva (Olya Soloviova), care a venit în America din Ucraina în urmă cu doi ani. Aceasta fotografie a fost marcată de revista National Geographic, ca fiind unul dintre cele mai bune lucrări ale săptămânii, le-a trimis la editorii cititorilor constante ale publicației.

Infometati hipopotam holbeaza la student în picioare pe partea opusă a sticlei, și apoi cu strigăte se ridică deasupra suprafeței apei. Potrivit personalului de acvariu, o prezentare speciala a fost organizat de ei pentru vizitatori și hipopotam se comportă într-un mod similar ca cerșit pentru un tratament de bun venit.

Pozand Hippo la grădina zoologică din San Antonio

- Behemoth - animalul meu preferat la grădina zoologică în sine Antonio - spune Svetlana Solovyova. - Pot petrece ore cu ochii pe ei. El, în opinia mea, este foarte mulțumit de viața lui, doar un pic leneș - ea subliniază.

- Nu era speriat când a început să se comporte într-un mod similar, ci dimpotrivă - mult mai amuzat. Am fost deosebit de copii fericiți, care au strigat tare și au râs de el. Nu știu băiatul care este într-un cadru, trebuie să fi fost la fel ca toate acvariu vizitator obișnuit.



Pozand Hippo la grădina zoologică din San Antonio

- Un copil are o imagine specială (obținută din angajații parcului) la care hipopotamii trebuie să răspundă într-un anumit fel, iar apoi el primește un tratament de bun venit. Asta este de fapt secretul acestui comportament. Ca de obicei truc! - subliniază turistul.

Pozand Hippo la grădina zoologică din San Antonio

- A fost foarte neobișnuit pentru a vedea un astfel de animal mare, la o astfel de distanță de aproape. Am fost foarte încântat de ceea ce se întâmplă. Sunt conștient că hipopotami sunt considerate animale africane cele mai periculoase și agresive, dar acest lucru Behemoth pentru fericirea noastră a fost bine antrenat, de altfel, el a fost în spatele geamului gros.

Pozand Hippo la grădina zoologică din San Antonio

Zoo și Aquarium din San Antonio este considerat unul dintre cele mai populare în America și în întreaga lume. Ea ocupă o suprafață de 14 hectare, care găzduiește 3.500 de animale din 750 de specii. Această grădină zoologică minunat deschis înapoi în 1914.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Pat Hippo de la London ZooPat Hippo de la London Zoo
San Antonio Zoo a prezentat Sumatra TigerSan Antonio Zoo a prezentat Sumatra Tiger
Bristol Zoo a prezentat pitică HippoBristol Zoo a prezentat pitică Hippo
Marwell grădină zoologică născut hipopotam pigmeuMarwell grădină zoologică născut hipopotam pigmeu
Gradina zoologica a fost născut în Scoția Skunk albino rareGradina zoologica a fost născut în Scoția Skunk albino rare
Hippo Înfuriat împotriva câinilor sălbaticiHippo Înfuriat împotriva câinilor sălbatici
Hipopotam pitic Cub de la Basel ZooHipopotam pitic Cub de la Basel Zoo
Brookfield grădină zoologică de sex feminin gorilă născut copiiBrookfield grădină zoologică de sex feminin gorilă născut copii
Camka Hippo proteja copilul lor de crocodilCamka Hippo proteja copilul lor de crocodil
Prețul libertății: râsul a fost ademenit în valeriană ZooPrețul libertății: râsul a fost ademenit în valeriană Zoo
» » » Pozand Hippo la grădina zoologică din San Antonio
© 2021 rum.perhegrigh.ru