rum.perhegrigh.ru

Impala este ascuns de urmărire într-o mașină cu turiști

ori disperate cer măsuri disperate. Asta este exact ceea ce sa întâmplat cu Impala, încearcă să evite atacurile de doi gheparzi, urmaritori.

Impala este ascuns de urmărire într-o mașină cu turiști

Foto: Samantha Pittendrigh / Parcul Național Kruger din Africa de Sud

Antelope la viteza maxima doar a zburat în fereastra deschisă a unei mașini în mișcare cu turiști! „Cursa pentru supraviețuire“ a fost filmată în Parcul Național Kruger (Parcul Național Kruger din Africa de Sud), în Africa de Sud.

Impala este ascuns de urmărire într-o mașină cu turiști

Animalul speriat era în pragul morții la salvarea ferestrei deschise în fața lui - literalmente. Impala a atras la nivel cu o masina plina de turisti, literalmente și a zburat prin fereastra deschisă. Ghepardul este că aproape o prinse, abia a avut timp să încetinească și aproape a căzut sub roțile mașinii Toyota Prado.

Impala este ascuns de urmărire într-o mașină cu turiști

Primii gheparzi urmărit un întreg turma de Impala, dar după un timp unul dintre antilope și animale de pradă în spatele ei a ales ca principala victimă. Toată acțiunea are loc chiar pe autostradă, de-a lungul care sa mutat masina cu turisti.

Impala este ascuns de urmărire într-o mașină cu turiști

Într-una dintre aceste mașini a fost în vârstă de 20 de ani, Samantha Pittendray (Samantha Pittendrigh), care, de asemenea, a sigilat toate urmărirea pe camera foto a telefonului mobil. - Cel mai probabil, antilope a sărit în mașină nu este în mod special - spune fata - ea pur și simplu nu a avut timp pentru a încetini și la viteză mare a zburat în partea din spate a autoturismelor.



Impala este ascuns de urmărire într-o mașină cu turiști

- În primul rând, el a văzut Impala fugind, nu ne-am înțeles ce se întâmplă. Numai când au văzut gheparzi, atunci ne-am dat seama că vânătoarea a devenit martori. Bietul animal a sărit din tufișuri și a zburat în mașină, iar apoi am auzit vocea unei fetițe: „E în mașină, ea a fost în mașină!“ Prin deschis usa acest lucru se întâmplă filmat un tip tanar, care, probabil, a fost, de asemenea, un membru al șapte.

Impala este ascuns de urmărire într-o mașină cu turiști

Oamenii care au urmat alte mașini au început să strige că au deschis ușa. În confuzia unul dintre pasagerii care ar putea deschide încă ușa opusă și lăsați antilope la libertate. Ghepardul este în apropiere și dezorientați privit scena, dar acestea nu au fost urmăriți Impala.

Impala este ascuns de urmărire într-o mașină cu turiști

- Familia mea este foarte gelos pe faptul că am fost în stare să martor o astfel de scenă - spune domnișoara Pittendray. - În toți anii pe care părinții mei au venit aici, ei nu au fost niciodată în stare să vadă așa ceva, și ei vin aici în mod regulat. Acest lucru se întâmplă o dată în viață.

Video: Samantha Pittendrigh / Parcul Național Kruger din Africa de Sud

Am fost norocoși că ne-am găsit în acest loc în acest moment. Mă bucur că totul sa terminat, deși, și mă bântuie un ușor sentiment de vinovăție înainte de ghepard.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Impala și grauri buyvogolovyeImpala și grauri buyvogolovye
Întâlnire neașteptată cu un leopard PorcupineÎntâlnire neașteptată cu un leopard Porcupine
Kiwi mici de la National ZooKiwi mici de la National Zoo
Plimbare periculos cu pisici de marePlimbare periculos cu pisici de mare
Tineri gorilele sociabili din Parcul VirungaTineri gorilele sociabili din Parcul Virunga
Eagles stepa pus în scenă o luptă din cauza producțieiEagles stepa pus în scenă o luptă din cauza producției
Bivoli împotriva unui leuBivoli împotriva unui leu
Camka Hippo proteja copilul lor de crocodilCamka Hippo proteja copilul lor de crocodil
Leul pui se întoarce acasă nelinistit luiLeul pui se întoarce acasă nelinistit lui
Micul excursie sub capota masiniiMicul excursie sub capota masinii
» » » Impala este ascuns de urmărire într-o mașină cu turiști
© 2021 rum.perhegrigh.ru